4+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Billy, chomik kowboj – zestaw filmów

reż. Antoine Rota, Caz Murrell
Francja, Belgia 2022 / 44’, polski lektor
polski lektor

Chomik Billy ma mnóstwo energii i pragnie zostać prawdziwym kowbojem! Chociaż jest jeszcze mały, to wraz z paczką swoich przyjaciół przeżywa mnóstwo przygód na Dzikim Zachodzie.

Mimo niewielkich rozmiarów i młodego wieku Billy marzy o byciu dzielnym kowbojem, który potrafi znaleźć złoto w rzece i nie boi się tajemniczego bizona w lesie. Pełen odwagi i pomysłów potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji – nawet jeśli musi przeprowadzić śledztwo w sprawie zaginionych orzechów albo odbić pojazd z rąk przebiegłego złodzieja. Okoliczne zwierzęta zawsze mogą liczyć na jego pomoc, a we wszystkich przygodach towarzyszą mu wierni przyjaciele – dżdżownica Konstanty i kuna Suzie. Razem tworzą zgraną paczkę, której niestraszne żadne niebezpieczeństwa. Poznajcie Billy’ego, dzielnego kowboja z Dzikiego Zachodu!

Czy wiesz, że…

inspiracją do powstania animacji była popularna, sześciotomowa seria książek niderlandzkiej autorki Cathariny Valckx?

Filmy w zestawie

Poszukiwacze złota, Les Chercheurs d’or

Kiedy Billy dowiaduje się, że w pobliskiej rzece można znaleźć złoto, bez zastanowienia postanawia wyruszyć na wyprawę. W końcu będzie prawdziwym poszukiwaczem skarbów! Zabiera ze sobą przyjaciół, Suzie i Konstantego, który już od pierwszych chwil planuje, co zrobi z drogocennymi znaleziskami. Okazuje się jednak, że nie jest to tak łatwe zadanie, a na żądnych przygód poszukiwaczy czeka jeszcze wiele niespodzianek…

Nie ma urodzin bez orzechów!, Pas d’anniversaire sans noisettes!

Zbliżają się urodziny Konstantego. Billy i Suzie planują przygotowanie przepysznego ciasta. Mają mleko, jajka, cukier, orzechy… Zaraz, zaraz, gdzie się podziały orzechy laskowe? Przecież jeszcze wczoraj było ich mnóstwo! Czy to możliwe, że zniknęły za sprawą tajemniczego złodzieja? Przyjaciele wyruszają na poszukiwania zaginionego składnika ciasta. Całe szczęście, że Suzie ma doskonały węch. Oby doprowadził ich do sprawcy tego zamieszania!

Zupa z mniszka, La Soupe aux pissenlits

Co za nieszczęście! Billy i jego paczka trafiają na zrozpaczoną Miss Goatee. Okazuje się, że ktoś ukradł jej ukochany książkowóz! Dzielny chomik kowboj bez wahania wyrusza na poszukiwania pojazdu. Z zaskoczeniem odkrywa, że książkowóz został skradziony przez Tough Cookie, który urządził w nim magazyn do… zbierania mniszków lekarskich na zupę. Niestety nie pamięta przepisu na nią. Billy i spółka obmyślają sprytny plan, jak pod pretekstem pomocy w przyrządzeniu zupy odzyskać zgubę Miss Goatee!

Bizon we mgle, Bison dans la brume

Nawet w mglisty i ponury dzień chomik Billy nie może usiedzieć w miejscu. Miał przecież pójść do sępa Jacka, by posłuchać zakończenia reszty jego fascynującej historii! Mimo niesprzyjającej pogody wyrusza w odwiedziny do przyjaciela. Idąc przez las, widzi mnóstwo cieni o przedziwnych kształtach… Nagle coś wielkiego rusza się w zaroślach. Czy to duch? A może… groźny bizon?

Twórcy

reżyseria Antoine Rota, Caz Murrell
scenariusz na podstawie książki Cathariny Valckx
produkcja Dandelooo, Atmosphere Media, Digital Graphics Animation i NeXtFrames Media
właściciel praw Dandelooo

Billy, chomik kowboj – zestaw filmów

Antoine Rota, Caz Murrell

Twoja ocena 0/5