4+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Ćmony i Smeśki – zestaw filmów

48’

Czasem najlepsze przygody można przeżyć, nie ruszając się daleko od domu! Wystarczy się rozejrzeć, by dostrzec fascynujący świat przyrody, który jest na wyciągnięcie ręki.

Czy przyglądaliście się kiedyś uważnie chrząszczom żyjącym w trawie albo jeżom spacerującym po dzikim lesie? A może nieoczekiwanie odkryliście, że macie wspaniałego sąsiada tuż obok? Ile się dzieje w tych mikroświatach! Przekonają się o tym bohaterowie zestawu, dla których takie eksploracje będą również okazją do nauki. Ćmony i Smeśki poznają świat poza granicą własnego terytorium, dla grupy owadów odkryciem będzie obserwacja losów rosnącej nieopodal rośliny, a Edzio i Lusia nauczą się, jak wiele zwierząt żyje w okolicy i zimą szczególnie potrzebuje pomocy. Zestaw barwnych animacji powstałych na podstawie książek, który zachęca do ciekawości na co dzień – i oczywiście w towarzystwie przyjaciół, bo tak najlepiej odkrywać świat.

Czy wiesz, że…

filmy animowane można tworzyć nie tylko komputerowo, ale też rysunkowo albo wycinankowo? Może sami spróbujecie jednej z tych metod?

Filmy w zestawie

Ćmony i Smeśki, The Smeds and The Smoos, 4–7, reż. Samantha Cutler, Daniel Snaddon, Wielka Brytania 2022, 26' lektor 

Czerwone Ćmony i niebieskie Smeśki od lat toczą wojnę, a ich terytoria oddziela granica, której pod żadnym pozorem nie wolno przekraczać. Kiedy pochodzący ze zwaśnionych rodów Janet i Bill zakochują się w sobie i uciekają rakietą na inną planetę, ich krewnych czeka prawdziwa misja. Od teraz będą musieli współpracować, by sprowadzić odważną dwójkę z powrotem do domu. 

Zu dę daś?, Du iz tak?, 4–7, reż. Galen Fott, Stany Zjednoczone 2018, 11' dubbing 

Kiedy z małego pędu zaczyna wyrastać coraz większa roślina, budzi to powszechne zainteresowanie owadów mieszkających w okolicy. Zieleń staje się dla nich schronieniem, daje rozrywkę i miejsce do odpoczynku. Pewnego dnia oczom wszystkich stworzeń ukazuje się przepiękny kwiat na szczycie łodygi. Co to wszystko znaczy? Jakim przedziwnym przemianom ulega świat przyrody!

Edzio i Lusia. Domek dla gości, La maison de famille, 4–7, reż. François Narboux, Stany Zjednoczone, Francja 2022, 11' dubbing 

Zbliża się jesień. Wiewiórek Edzio i niedźwiadka Lusia, nieodłączni towarzysze przygód, chcieliby pomóc w tym trudnym czasie innym zwierzętom. Myślą o zaadoptowaniu jednego z nich, najchętniej jeża. A co, gdyby tak… zbudować domek dla większej liczby stworzeń? Wspólnie z niedźwiedzim tatą pracują cierpliwie, by przygotować schronienie na zimę dla tajemniczych gości.

Ćmony i Smeśki – zestaw filmów

Twoja ocena 0/5