12+
15 zł lub karnet na wszystkie pokazy festiwalu dostępny od 12 października

Shabu

reż. Shamira Raphaëla
Niderlandy 2021 / 75’, polskie napisy
polskie napisy

Trwają słoneczne wakacje, ale 14-letni Shabu właśnie coś przeskrobał! Kłóci się z babcią, mamą i dziewczyną. Czy przed końcem tego upalnego lata uda mu się naprawić popełnione błędy?

Charyzmatyczny Shabu mieszka z rodziną w pełnej życia społeczności w Rotterdamie. Na co dzień spędza czas ze swoją dziewczyną i najlepszym kumplem, a jego największym marzeniem jest zostać sławnym raperem. Chociaż Shabu wygląda na o wiele więcej lat, niż ma w rzeczywistości, nie zawsze wie, jak się właściwie zachować. Właśnie rozbił auto swojej babci, która przebywa na wakacjach w Surinamie, ich rodzinnym kraju. Shabu bardzo niechętnie podejmuje się różnych dorywczych prac, aby zarobić na naprawę. W ciągu tego lata przejdzie jednak prawdziwą przemianę, a dzięki sytuacji, w której się znalazł, dostrzeże i zrozumie ludzi, którzy żyją wokół niego. 

Czy wiesz, że…

w 2021 roku film zdobył główną nagrodę w kategorii najlepszy film młodzieżowy na International Documentary Filmfestival Amsterdam, czyli najważniejszym i największym festiwalu filmów dokumentalnych na świecie?

Twórcy

reżyseria Shamira Raphaëla
scenariusz Shamira Raphaëla
zdjęcia Jurgen Lisse, Jefrim Rothuizen, Gregg Telussa, Rogier Timmermans
montaż Lykle Tuinstra, David Verdurme
muzyka Michael Varekamp
producent Nienke Korthof, Willem Baptist, Maarten Bernearts, Barbara Dyck
produkcja Tangerine Tree, Diplodokus, Humanistische Omroep Stichting (HUMAN)
właściciel praw Reservoir Docs
język niderlandzki

Shabu

Shamira Raphaëla

Twoja ocena 0/5