9+
14,90 zł lub taniej w pakiecie

Dziewczyńskie historie

Girls’ Stories
reż. Aga Borzym
Polska 2023 / 62’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

11-letnia Jagoda i 13-letnia Zuzia to najlepsze przyjaciółki z osiedla. Obydwie zaczynają dojrzewać, a miesiączka, zmieniające się ciało, chłopaki i plany na przyszłość to główne tematy ich rozmów.

Nie ma nic lepszego niż czas spędzony z przyjaciółką! Wspólne nocowanki w ogrodzie pod gołym niebem i godziny spędzone na podwórku – nikt nie zrozumie nas tak dobrze jak ona, a w dodatku można z nią porozmawiać o wszystkim. O pierwszych miłościach i relacjach z rodzicami. O postrzeganiu własnego ciała i nadchodzącej pierwszej miesiączce. O szkole i obowiązujących w niej dziwnych zakazach i nakazach. Jagoda i Zuzia są szczere, pełne pozytywnej energii i gotowe zawojować świat! Ten ciałopozytywny i odwstydzający film opowiada o tym, jak to jest być dorastającą dziewczyną, a od rozmów dwóch charyzmatycznych bohaterek nie można się oderwać.

Czy wiesz, że…

przeciętna kobieta zużywa aż 11 400 podpasek przez całe swoje życie? Jednak nie wszystkie osoby menstruujące lubią ich używać, niektóre wolą tampony lub kubeczki menstruacyjne.

Twórcy

reżyseria Aga Borzym
scenariusz Aga Borzym
zdjęcia Kachna Baraniewicz
montaż Aga Borzym
muzyka Barbara Wrońska
producent Agnieszka Rostropowicz-Rutkowska, Marta Dużbabel
produkcja Pinot Films, Canal+, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Fixafilm, Aga Borzym, Kachna Baraniewicz
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
język polski

Dziewczyńskie historie

Aga Borzym

Twoja ocena 0/3