10,90 zł lub taniej w pakiecie

Moje małe miłostki

My Little Loves / Mes petites amoureuses
reż. Jean Eustache
Francja 1974 / 123’, polskie napisy
polskie napisy

Ten film opowiada o przejściu dziecka z życia normalnego do marginalnego, podczas gdy wszystkie moje poprzednie filmy od samego początku działy się w przestrzeni marginalnej – Jean Eustache

Studium epizodów z okresu dorastania chłopca, wychowującego się w małych miasteczkach. Daniel mieszka z babcią, ale po roku nauki w szkole średniej musi zamieszkać z matką na południu Francji. Ta jest krawcową, która mieszka w maleńkim mieszkaniu z kochankiem Jose, hiszpańskim robotnikiem rolnym. Daniel chciałby dalej się uczyć, ale jego matki na to nie stać, posyła go więc jako praktykanta do warsztatu naprawy motorowerów. Daniel, spędzając czas w warsztacie, od innych chłopców z miasta dowiaduje się o dziewczynach. Kiedy po roku wraca do babci, od razu widać, że dorósł szybciej niż jego dawni przyjaciele.

Twórcy

reżyseria Jean Eustache
scenariusz Jean Eustache
zdjęcia Néstor Almendros
montaż Françoise Belleville, Vincent Cottrell, Alberto Yaccelini
obsada Martin Loeb, Jacqueline Dufranne, Jacques Romain, Ingrid Caven
producent Pierre Cottrell
produkcja Elite Films, Gala
właściciel praw Les Films du Losange
język francuski

Jean Eustache

Francuski reżyser (1938-1981). W połowie lat 50. przeprowadził się do Paryża. Uznawany za najbardziej konsekwentnego spadkobiercę Nowej Fali, przeszedł drogę typową dla wielu mistrzów tego nurtu – przygodę z kinem rozpoczął od współpracy z Cahiers du cinéma. Jego reżyserskim debiutem było złożone z dwóch nowel Złe wychowanie (1963). Miał na swoim koncie kilka filmów krótkometrażowych i dokumentów, utrzymanych głównie w stylistyce cinéma-vérité. Kilka miesięcy po poważnym wypadku popełnił samobójstwo.

Moje małe miłostki

Jean Eustache

Twoja ocena 0/5