9,90 zł

Wieża. Jasny dzień.

Tower. A Bright Day.
reż. Jagoda Szelc
Polska 2017 / 106’, film w języku polskim
film w języku polskim zwiastun

Obsypany nagrodami pełnometrażowy debiut Jagody Szelc, thriller psychologiczny, który stał się objawieniem Festiwalu Filmowego w Gdyni. Łącząca autorską wrażliwość z twórczym wykorzystaniem schematów kina grozy Wieża… to coś więcej niż stylistyczny fajerwerk. W swojej fabule Szelc zadaje istotne pytania o rolę duchowości we współczesnym świecie i poczucie odpowiedzialności za otaczający świat.

Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej – małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) z kilkuletnim dzieckiem Niną odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat młodsza siostra Muli - Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starał się odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się co raz bardziej dziwne. Wokół także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić.  Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje.  Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.

Wieża. Jasny dzień została nagrodzona podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni Nagrodą za Debiut Reżyserski, Nagrodą za Najlepszy Scenariusz i Nagrodą Onetu "Odkrycie Festiwalu" dla Jagody Szelc. Film był prezentowany na 68. Berlinale.

Twórcy

reżyseria Jagoda Szelc
scenariusz Jagoda Szelc
zdjęcia Przemysław Brynkiewicz
montaż Anna Garncarzyk
muzyka Teoniki Rożynek
obsada Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska, Anna Zubrzycki, Dorota Łukasiewicz, Rafał Kwietniewski, Rafał Cieluch
producent Marcin Malatyński
produkcja Studio Filmowe Indeks
polski dystrybutor Against Gravity
język polski

Wieża. Jasny dzień.

Jagoda Szelc

Twoja ocena 0/5