9,90 zł

Paryż na bosaka

Lost in Paris / Paris pieds nus
reż. Dominique Abel, Fiona Gordon
Belgia, Francja 2016 / 79’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Komedia Paryż na bosaka to pełna niecodziennych żartów i slapstickowej choreografii historia znajomości bibliotekarki z miasteczka na dalekiej północy Kanady i dziwnie pociągającego, ekscentrycznego kloszarda z Paryża. Czy ci czarujący dziwacy znajdą miłość w Mieście Świateł? W głównych rolach sami twórcy filmu – belgijsko-kanadyjski tandem: Dominique Abel i Fiona Gordon.

Uporządkowane życie Fiony (Gordon) zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (nominowana do Oscara legenda francuskiego kina Emmanuelle Riva – Miłość). Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel), uprzejmego, ale denerwującego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać…

Burleskowy, sfilmowany w fantazyjnym, charakterystycznym dla duetu Abel i Gordon stylu Paryż na bosaka, wykorzystuje humor, żeby opowiedzieć o najistotniejszych sprawach, takich jak miłość, wolność wyboru i solidarność.

Twórcy

reżyseria Dominique Abel, Fiona Gordon
scenariusz Dominique Abel, Fiona Gordon
zdjęcia Claire Childeric, Jean-Christophe Leforestier
montaż Sandrine Deegen
obsada Dominique Abel, Fiona Gordon, Emmanuelle Riva, Pierre Richard, Emmy Boissard Paumelle
producent Dominique Abel, Fiona Gordon, Charles Gillibert, Christie Molia
produkcja Courage Mon Amour, Moteur S'il Vous Plaît, CG Cinéma
polski dystrybutor Against Gravity
język francuski, angielski

Paryż na bosaka

Dominique Abel, Fiona Gordon

Twoja ocena 0/5