9,90 zł

Letnia szkoła życia

The Workshop / L'atelier
reż. Laurent Cantet
Francja 2017 / 109’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Mało jest reżyserów, którzy potrafią nakręcić zwykłą rozmowę tak, aby budziła tyle emocji, ile rasowy film akcji. Laureat Złotej Palmy za Klasę Laurent Cantet jest takim twórcą. W swoim nowym filmie pokazuje, jak słowa z minuty na minuty stają się zapalnikiem fascynacji, kłótni, a nawet morderstwa.

Osią fabuły jest relacja między dojrzałą pisarką i nastolatkiem, którzy poznają się na prowadzonych przez nią warsztatach pisarskich. Chłopak, zafascynowany ideologią skrajnej prawicy, jednocześnie budzi jej niepokój i rozpala wyobraźnię. Na naszych oczach, w malowniczej scenerii portowego miasta La Ciotat, rozgrywa się niebezpieczna gra z zaskakującymi zwrotami akcji.

Pomysł na Letnią szkołę życia narodził się w głowie Canteta dwadzieścia lat temu, scenariusz pomógł mu rozwinąć Robin Campillo, twórca nagrodzonych w Cannes 120 uderzeń serca. Ich współpraca zaowocowała powstaniem egzystencjalnego thrillera z mocnym wątkiem społecznym, w którym napięcie znajduje ujście w przemocy. Letnia szkoła życia to zarazem alegoryczna opowieść o końcu Europy, jaką znamy.

Twórcy

reżyseria Laurent Cantet
scenariusz Laurent Cantet, Robin Campillo
zdjęcia Pierre Milon
montaż Mathilde Muyard
muzyka Edouard Pons, Bedis Tir
obsada Marina Foïs, Matthieu Lucci, Florian Beaujean, Doudou Masta
producent Denis Freyd
produkcja Archipel 35
polski dystrybutor Against Gravity
język francuski

Letnia szkoła życia

Laurent Cantet

Twoja ocena 0/5