9.90 zł

High Life

reż. Claire Denis
Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Polska, USA 2018 / 108’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Poetyckie science-fiction z elementami kina społecznego i body horroru, wpisujące się w tradycję dzieł Kubricka i Tarkowskiego, ale jednocześnie tworzące swój niepowtarzalny transowy kosmos. W pierwszym anglojęzycznym dramacie Claire Denis wystąpiła plejada gwiazd: Robert Pattinson, Mia Goth, Juliette Binoche, André 3000 i Agata Buzek.

Gdzieś w odległej galaktyce, poza naszym układem słonecznym. Monte (Robert Pattinson) wychowuje swoją córeczkę Willow w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Stał się ojcem wbrew własnej woli – pobrano jego spermę i użyto jej do inseminacji Boyse (Mia Goth). Kiedyś byli częścią załogi eks-więźniów i skazańców, których wysłano niczym króliki doświadczalne w kosmos, aby odnaleźli czarną dziurę najbliższą Ziemi. Teraz, po latach, na pokładzie pozostał sam Monte i jego córka.

Filmem zachwycili się krytycy, a Guardian okrzyknął go  orgazmicznym cudem z Robertem Pattinsonem. Dodajmy, że największych uniesień dostarcza fakt, że aktor w filmie… śpiewa, a akompaniuje mu grupa muzyczna Tindersticks.

Twórcy

reżyseria Claire Denis
scenariusz Claire Denis, Jean-Pol Fargeau
zdjęcia Yorick Le Saux, Tomasz Naumiuk
montaż Guy Lecorne
muzyka Tindersticks
obsada Robert Pattinson, Juliette Binoche, André 3000, Mia Goth, Agata Buzek
producent Laurence Clerc, Oliver Dungey, Christoph Friedel, D.J. Gugenheim, Andrew Lauren, Klaudia Śmieja, Claudia Steffen
produkcja Mandants, Wild Bunch, Alcatraz Films, Andrew Lauren Productions, BFI Film Fund, Pandora Filmproduktion, The Apocalypse Films Company
polski dystrybutor Against Gravity
język angielski

High Life

Claire Denis

Twoja ocena 0/5