6+

Zupa Franzy - zestaw filmów krótkich

polski lektor
polski lektor

Dostępność online

Sprzedaż dostępów rozpocznie się 12 lis o godz. 12:00
6 paź – 23 paź 2022
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Przepis na przyjaźń? Przyrządzenie pysznej zupy, zakolegowanie się ze skałą, napisanie listu miłosnego, a może zapłakanie ze szczęścia? Może Wam się to wydać dziwne, ale… w niektórych przypadkach to naprawdę działa!

Czy łzy potrafią zamienić się w kwiaty, a odpowiednio doprawiona zupa jest w stanie zawrócić w głowie przybyszom z kosmosu? Jak najbardziej! Szczególnie, gdy ma się do czynienia z tak osobliwymi bohaterami, jak wrażliwy Paolo czy łakomczuszka Franzy. A jeśli jesteście ciekawi, co powinien zawierać list miłosny do Królowej Lisów, w czym tkwi prawdziwe szczęście albo jak zakumplować się z upartą skałą – świetnie trafiliście!

Czy wiesz, że…

Lisy są samotnikami? W przeciwieństwie do tego, co zobaczycie w filmie, zwierzęta te nie żyją w stadach.

Filmy w zestawie

Zupa Franzy, La Soupe de Franzy, reż. Ana Chubinidze, Francja/Gruzja 2021

Nie ma na świecie nic lepszego niż zupa Franzy! A najlepsza jest dlatego, że posiada pewien magiczny składnik. Franzy, pełna uroku, lecz samotna szefowa kuchni, uwielbia swoją różową potrawę i może ją jeść bez ustanku. W pewnej chwili arcyważny składnik jednak się kończy! Czas wyruszyć po niego swoją rakietą na pobliską planetę. Franzy nie wie, że wracając, zabierze niepostrzeżenie jednego z kosmicznych sąsiadów na gapę... Czy nowa znajomość wpłynie pozytywnie na samotne dotąd życie Franzy?

Luce i skała, Luce and the Rock, reż. Britt Raes, Belgia/Francja/Niderlandy 2022

Luce, podobnie jak pozostali mieszkańcy małej wioski, jest zaniepokojona, gdy w centrum miejscowości spada w nocy ogromna skała! Nie dość, że domy są zniszczone, to w dodatku miejscowi nie mają gdzie się teraz codziennie spotykać. W nocy Luce spostrzega, że skała… ożywa! Co więcej, podąża za jego światłem. Dziewczynka, próbując pozbyć się skały, odkrywa, że nie tylko nie stanowi ona żadnego zagrożenia, a wręcz przeciwnie – może być najlepszym przyjacielem!

Szczęście Paola, Paolos Glück, reż. Thorsten Drössler, Manuel Schroeder, Niemcy/Szwajcaria/Czechy 2022

Czy można być szczęśliwym, ciągle płacząc? Oczywiście! Muszą to być jednak łzy szczęścia! Paolo trwoni nieprzerwanie łzy ze wzruszenia, a każda kropla, którą uroni, zmienia świat na lepsze. Kwiaty, które wyrastają za każdym razem, gdy Poalo zapłacze, przynoszą radość tym, którzy je widzą. Jest tylko jedna zasada: nie można wywierać presji na Paola, bo co się stanie, gdy na świecie zabraknie szczęśliwych łez?

Królowa lisów, La reine des renards, reż. Marina Rosset, Szwajcaria 2022

Była sobie raz królowa i była najsmutniejszym z lisów. Towarzysze, widząc jej smutek, postanowili odszukać w śmietnikach wszystkie niewysłane listy miłosne ludzi. Królowa jednak nie zadowala się tym pomysłem – dlaczego nikt nie napisał miłosnego listu do niej? Lisy ściągają miejscową dziewczynę, żeby naprawiła błąd. Ona jednak ze zdziwieniem odkrywa, że jeden ze skradzionych listów jest adresowany do niej samej… Czy królowa nauczy się, że sposobem na szczęście jest obdarowywanie nim innych?

Zupa Franzy - zestaw filmów krótkich

Twoja ocena 0/3