4+

Zabawa w chowanego - zestaw filmów krótkich

polski lektor
polski lektor

Dostępność online

Sprzedaż dostępów rozpocznie się 12 lis o godz. 12:00
6 paź – 23 paź 2022
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Taniec z krabem, śledzenie tajemniczych śladów na śniegu, metamorfoza gąsienicy, a może lot z dmuchawcem? Przebywając w otoczeniu przyrody, na pewno nie można się nudzić!

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest, wznieść się do nieba razem z dmuchawcem? Mały Patouille marzy o lataniu, podobnie jak młoda gąsienica, która nie może doczekać się własnych skrzydeł. Obu stworzeniom przyda się odrobina cierpliwości! Niektórzy poszukują jednak radości w czymś o wiele prostszym: może to być zabawny taniec na plaży w towarzystwie kraba, podążanie za śnieżnymi śladami lub uważna obserwacja przyrody o każdej porze roku. Wszyscy bohaterowie zestawu Zabawa w chowanego wiedzą, jak ważna w życiu jest chwila obecna i to, co nas otacza.

Czy wiesz, że…

Dmuchawce, czyli puszyste „spadochrony”, powstają z rośliny zwanej mniszkiem lekarskim?

Filmy w zestawie

Zabawa w chowanego

Cache-Cache, reż. Judit Orosz, Węgry 2020, 9' lektor

Kiedy ostatni raz bawiliście się w chowanego? Grupa dzieci wie, że nie ma na świecie bardziej ekscytującej zabawy! Jedna z dziewczynek nie pali się jednak do znalezienia kryjówki. Po drodze dzieje się przecież tyle niesamowitych rzeczy! A to spotka biedronkę szykującą się do lotu, a to przywita się ze ślimakiem, albo podejrzy wędrówkę mrówek… Jakie jeszcze sekrety skrywa przed nią przyroda?

Patouille i nasiona dmuchawca

Patouille, des Graines en parachute, reż. Inès Bernard-Espina, Mélody Boulissière, Clémentine Campos, Francja 2021, 6' lektor

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstają dmuchawce? Patouille, małe, przyjazne stworzenie, żyjące w zgodzie z naturą, bardzo chce się o tym przekonać, a przede wszystkim uchwycić się jednego z nich i polecieć hen wysoko! Razem ze swoim przyjacielem Momo postanawiają bliżej poznać roślinę, z której powstają dmuchawce. Czy Patouille spełni swoje marzenie i wzniesie się aż do samego nieba?

Plażowanie

Vague à l’âme, reż. Cloé Coutel, Francja/Belgia 2021, 7' bez dialogów

Co można robić samemu na plaży, gdy wokół nie ma innych dzieci do zabawy, a tata ucina sobie w tym czasie poobiednią drzemkę? Można z nudów… zacząć tańczyć. Szczególnie, gdy ma się za towarzysza zabawnego kraba! Dziewczynka postanawia naśladować jego nietypowe ruchy, co sprawia, że w tańcu odkrywa prawdziwą wolność.

Katu Katu

reż. Giedrė Narušytė Boots, Litwa 2021, 6' bez dialogów

Czy może sprawić coś większą radość, niż zabawa z czerwonym kłębkiem włóczki? Na pewno nie kotom, ale też… małej, żółtej gąsienicy. Włóczka jest w stanie unieść ją do góry, połaskotać, rozśmieszyć i przede wszystkim – zawsze uratować od kłopotów. Ale gdy robaczek owinie się całym kłębkiem… przeistoczy się w przepięknego motyla! I nie pozostanie mu nic innego, jak wyfrunąć prosto przed siebie.

Chodząc po śniegu

Yuki wo mita yamane, reż. Sukikara Makiko, Japonia 2010, 6' bez dialogów

Popielica szara po obudzeniu się z głębokiego snu i wystawieniu łebka z nory zauważa coś bardzo dziwnego. To „coś” jest zimne, białe i można zostawiać na tym ślady. Pod rozgwieżdżonym niebem i w świetle księżyca pierwsze zetknięcie ze śniegiem jest nadzwyczaj fascynujące! Ale zaraz, na śniegu są jeszcze jakieś inne, większe ślady, które prowadzą wprost do jeziora! Kto jest ich właścicielem? I czy pozwoli sobie towarzyszyć w dalszej wędrówce?

Piropiro

reż. Miyoung Baek, Korea Południowa 2021, 10' bez dialogów

Cudownie jest latać w lesie bez ograniczeń! Takiego zdania jest ptaszek Piropiro, jednak przebywająca w klatce miejska samiczka nie zna tego uczucia. Co prawda, w każdej chwili może opuścić swój mały domek, ale deszcz przecież nie sprzyja lataniu, a skrzydełko jest uszkodzone... Piropiro próbuje znaleźć sposób, by przekonać samiczkę do opuszczenia klatki i powrotu do lasu. Bo czy może być coś piękniejszego dla ptaka niż wolność?

Zabawa w chowanego - zestaw filmów krótkich

Twoja ocena 0/3