4+

Nie boję się! - zestaw filmów krótkich

reż. Arnaud Demuynck, Isabelle Favez, Kateřina Karhánková, Marita Mayer, Célia Tisserant / Niemcy, Norwegia, Francja, Belgia, Czechy, Szwajcaria 2022 / 49’
polski lektor
polski lektor

Dostępność online

Sprzedaż dostępów rozpocznie się 12 lis o godz. 12:00
6 paź – 23 paź 2022
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Co może łączyć pluszową maskotkę, chłopca w kostiumie tygrysa i nie zamierzającego zapaść w zimowy sen małego jeża? Odwaga, moi mili… odwaga!

Jeż Giuseppe wcale nie zamierza w zimie spać. Przecież nie może ominąć go znowu zabawa w śniegu! Tym razem będzie inaczej – czas obudzić się wcześniej i stawić czoła Zimowemu Duchowi! Nie tylko przed Giuseppe pojawią się nowe wyzwania: Mína będzie musiała znaleźć sposób na uratowanie ukochanego, pluszowego przyjaciela, a Robert podejmie próbę zapanowania nad swoją złością. Vanja natomiast nauczy się, że to nie odpowiednie przebranie czyni człowieka odważnym, ale to, co ma on w sercu. Zestaw filmów krótkich Nie boję się!  jest nie tylko dla chojraków – w końcu każdy z nas się czasem czegoś boi… 

Czy wiesz, że…

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki? Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Filmy w zestawie

Nie boję się!, Ich habe keine angst!, reż. Marita Mayer, Niemcy/Norwegia 2022

Vanja niczego się nie boi – przecież jest odważnym tygrysem! A przynajmniej w przebraniu wygląda jak drapieżne zwierzę. Gdy siostra razem z kolegą próbują ukryć się przed młodszym bratem, ten postanawia stawić czoła wyzwaniu i odszukać własnych towarzyszy zabaw. Tylko, że na dworze jest ciemno, a cienie na ścianach przybierają czasami straszne kształty… Czy to krokodyl? Albo wąż? A może tylko strach ma wielkie oczy?

Wielka złość, Grosse Colere, reż. Célia Tisserant, Arnaud Demuynck, Francja/Belgia 2022

Dziś Robertowi wszystko idzie źle! Pada deszcz, a w drodze do domu zawadził się o sznurówki, poślizgnął i wpadł do kałuży. Gdyby tego było mało, zrobił dziurę w swojej ulubionej rakiecie do tenisa. Nawet tata nie jest w stanie zmienić nastroju synka, tym bardziej że na obiad ugotował… znienawidzony szpinak. Nie pozostaje nic innego, jak dać wyraz swojej złości! Ale gdy nabierze ona gigantycznych rozmiarów, może wymknąć się spod kontroli i… stać się futrzastą, czerwoną małpą!

Piaskowa babka, Bábovka, reż. Kateřina Karhánková, Czechy/Francja 2022

Najfajniejsze babki piaskowe wychodzą, gdy tworzy się je z ulubionym, pluszowym przyjacielem. Grupa osiedlowych dzieci woli jednak inny rodzaj zabawy i bezbronna zabawka Míny zostaje… porwana! Dziewczynka, której nie brakuje odwagi i pomysłów, jak najszybciej musi znaleźć sposób na uratowanie swojego małego towarzysza zabaw. Czy wśród miejscowych łobuziaków znajdzie się prawdziwa bratnia dusza?

Giuseppe, reż. Isabelle Favez, Szwajcaria/Francja 2022

Zima jest super! Przynajmniej tak twierdzą zajęczy przyjaciele jeża Giuseppe. Ponieważ jeże zapadają w zimowy sen, nie ma on pojęcia, jak wygląda śnieg. Giuseppe wie z bajek, że istnieje Zimowy Duch, który pożera czuwające jeże, dlatego tak ważne jest, by zawczasu uciąć sobie drzemkę. Jednak ciekawość zwycięża i Giuseppe nastawia budzik wcześniej, tylko… nigdzie nie ma śniegu! Przyjaciele postanawiają wyruszyć w góry w poszukiwaniu Zimowego Ducha – jedynie on może przywrócić prawdziwą zimę!

Nie boję się! - zestaw filmów krótkich

Arnaud Demuynck, Isabelle Favez, Kateřina Karhánková, Marita Mayer, Célia Tisserant

Twoja ocena 0/3