4+

Historie misiów łasuchów - zestaw filmów krótkich

reż. Alexandra Hetmerová, Kateřina Karhánková / Czechy 2020 / 40’
polski lektor
polski lektor

Dostępność online

Sprzedaż dostępów rozpocznie się 12 lis o godz. 12:00
6 paź – 23 paź 2022
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Spaghetti, trufle, naleśniki… czy jest na świecie coś, co sprawia większą przyjemność niż jedzenie? Na pewno nie misiom łasuchom! Szczególnie, gdy najważniejszą rzeczą w leśnej chatce jest książka kucharska.

Co jest smaczniejsze: jajecznica z grzybami czy naleśniki z truskawkami? Co zrobić, gdy starannie zrobione spaghetti ląduje na ziemi, a zamiast trufli w lesie znajduje się stary but? Mishka i Ned – dwa pomysłowe i wiecznie głodne misie – mają na to radę: Wielką niedźwiedzią książką kucharską! Bo wszyscy wiedzą, że misie nie tylko fascynują się gotowaniem – jeszcze bardziej uwielbiają jeść! Tak bardzo, że gdy organizują uroczyste spotkanie dla niedźwiedziowatych i przygotowują wieczorem smakowicie zapowiadający się megagulasz dla gości, nie doczekuje on rana! To jednak żaden problem – wszystkie leśne łasuchy wiedzą, że oprócz jedzenia jest jeszcze coś innego, niezwykle ważnego w życiu – przyjaźń!

Czy wiesz, że…

Niedźwiedzie potrafią spędzić aż 20 godzin dziennie na jedzeniu?

Filmy w zestawie

Pierwsze spotkanie, Ahoj medvěde, reż. Alexandra Hetmerová, Kateřina Karhánková, Czechy 2020

Mały niedźwiadek Mishka na czas nieobecności wujka przyjeżdża opiekować się jego domem. Na miejscu okazuje się, że w jednym pomieszczeniu czyha tajemniczy potwór! Przerażony miś co sił w łapkach biegnie przez las i nieoczekiwanie wpada na dużego niedźwiedzia o imieniu Ned. Ten bez wahania postanawia pomóc swojemu nowemu koledze i wspólnie stawić czoła domowemu postrachowi, który okazuje się… Przekonajcie się sami!

Trufle, Na lanýže!, reż. Alexandra Hetmerová, Kateřina Karhánková, Czechy 2020

Co może być bardziej ekscytującego od zjedzenia czegoś, czego się nigdy wcześniej nie próbowało? Misie znajdują w książce kucharskiej przepis na trufle w sosie myśliwskim, których smak jest podobno nie do opisania! Poszukiwania trufli czas zacząć. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Czy niedźwiadkom pomoże świeżo uratowana z opresji mała świnka i jej węch?

Kłótnia misiów, Medvědí přenice, reż. Alexandra Hetmerová, Kateřina Karhánková, Czechy 2020

Czy lepsza jest jajecznica z grzybami, czy naleśniki z truskawkami? Jeżeli kubki smakowe misiów różnią się tak bardzo to… mamy spory, kulinarny problem! Mishka ma dzisiaj ogromną ochotę na naleśniki, a Ned upiera się przy jajecznicy. Czas się rozdzielić i poszukać swoich upragnionych składników w lesie. Czy niedźwiadkom uda się zawrzeć śniadaniowy kompromis? W końcu gdy jest się najlepszymi przyjaciółmi, żadna różnica zdań nie stanie na przeszkodzie! Więc może by tak… naleśniki z grzybami?

Magia Świąt, Kouzlo Vánoc, reż. Alexandra Hetmerová, Kateřina Karhánková, Czechy 2020

Zima jest nudna, zimą misie śpią! Ale gdy pomyśli się o Bożym Narodzeniu, to aż ślinka zaczyna cieknąć – wyborne ryby, mnóstwo ciasteczek…, czyli jedzenie, jedzenie i jeszcze raz jedzenie! Może jednak warto w tym roku zrobić Święta trochę szybciej, już w lecie? Tylko dlaczego czekoladowe ciasteczka, zrobione według przepisu, topnieją na słońcu, a ryba nie daje się złapać? Czy Mishka i Ned poznają sekretny składnik prawdziwej magii Świąt?

Oszuści, Podvodníci, reż. Alexandra Hetmerová, Kateřina Karhánková, Czechy 2020

W chatce Mishki i Neda lodówka świeci pustkami! Jak łatwo i szybko zdobyć pożywienie? Misie wpadają na genialny pomysł: dzieci uwielbiają pandy, a jeszcze bardziej… kochają je dokarmiać! Trochę smoły na łapy i mąki na brzuszki to najlepszy sposób na małe oszustwo. Jak się okaże, kłamstwo ma jednak krótkie nogi, a niedźwiadki szybko zrozumieją, że ostatecznie najlepiej być sobą, nawet jeśli na kolację zamiast smakołyków będą jedynie tosty z czosnkiem.

Wielkie zgromadzenie, Medvědí sraz, reż. Alexandra Hetmerová, Kateřina Karhánková, Czechy 2020

Czas na wielkie zgromadzenie wszystkich członków niedźwiedziej rodziny! Ned i Mishka w związku z uroczystością przygotowują wyjątkowo pyszny megagulasz. Zadanie wykonane: apetycznie pachnący gar zostaje odstawiony na noc. A jeśli mu czegoś brakuje? Ned ukradkiem kosztuje gulaszu. Mishka również nie może spokojnie spać… A jeśli wszystkie zaproszone misie są równie łakome i nie przyniosą ze sobą ani kęsa? Trudno! Niedźwiadki przecież wiedzą, że oprócz jedzenia jest coś równie ważnego – przyjaźń!

Historie misiów łasuchów - zestaw filmów krótkich

Alexandra Hetmerová, Kateřina Karhánková

Twoja ocena 0/3