5+

Ernest i Celestyna 2 - zestaw filmów krótkich

reż. Aurélie Raphaël / Francja, Belgia 2022 / 48’
polski lektor
polski lektor

Dostępność online

Sprzedaż dostępów rozpocznie się 12 lis o godz. 12:00
6 paź – 23 paź 2022
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Nie do wiary! Czy niedźwiedź o artystycznej duszy może zaprzyjaźnić się z małą rezolutną myszką? Oczywiście! Ernest i Celestyna to przyjaciele jakich mało. 

W starym, urokliwym domu mieszka para niezwykłych lokatorów. Ernest to grający na skrzypcach niedźwiedź o wielkim sercu, a Celestyna to rezolutna myszka malarka. Choć są zupełnie różni i z pozoru nic nie powinno ich łączyć, tworzą jednak zgrany duet. Dobre pomysły i zaskakujące przygody to zawsze przepis na udaną zabawę! Szczególnie, kiedy do Ernesta i Celestyny dołączą nowi bohaterowie. 

Czy wiesz że…

Serial powstał na podstawie bestsellerowych książek Ernest et Célestine belgijskiej pisarki i ilustratorki Gabrielle Vincent? Były one także inspiracją do nominowanego do Oscara pełnometrażowego filmu z 2012 roku o tym samym tytule.

Filmy w zestawie

Mysi klub, Le Club Souris, reż. Aurélie Raphaël, Francja/Belgia 2022

Jaka piękna słoneczna pogoda! Gdzie podziali się wszyscy mieszkańcy francuskiego miasteczka? W taki dzień prawdopodobnie wypoczywają na plaży! Mimo że Ernest (jak na niedźwiedzia przystało) nie przepada za plażowaniem i gorącem, myszce Celestynie udaje się namówić go na wymarzoną, nadmorską wycieczkę. Ale co zrobić, kiedy tuż pod domem zepsuje się samochód? Trzeba szybko zmienić plany. Na szczęście grupa prawdziwych przyjaciół zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie, szczególnie jeśli znajduje się pod samym czubkiem mysiego nosa.

Brawo artyści!, Bravo les Artistes!, reż. Aurélie Raphaël, Francja/Belgia 2022

Ernest uwielbia grać na skrzypcach, czasem także wesoło podśpiewuje. Celestyna z oddaniem maluje, portretuje najbliższych i swoje ulubione miejsca. Mówi się, że prawdziwi artyści tworzą prosto z serca. Kto z twórców myślałby więc o regulaminach, zasadach i jakiś komisjach? A co jeśli w tajemnicy ktoś zgłosiłby Cię do konkursu muzycznego lub zaniósł Twoją pracę do galerii sztuki? Ernest i Celestyna stają przed nowymi wyzwaniami.

Gadające drzewo, L'arbre moqueur, reż. Aurélie Raphaël, Francja/Belgia 2022

Celestyna wraz ze swoimi mysimi przyjaciółmi z sąsiedztwa wybiera się do lasu, aby znaleźć  drzewo, na którym zbudują chatkę. Kiedy znajdują idealne miejsce, nagle okazuje się, że… to drzewo mówi! Mało tego… szydzi i odpędza od siebie! W miasteczku wieści szybko się roznoszą – każdy chce się przekonać na własnej skórze czy to drzewo naprawdę istnieje. Czy ta tajemnica się rozwiąże? 

Potwór z jeziora, Le retour de la bête du lac, reż. Aurélie Raphaël, Francja/Belgia 2022

Celestyna zaprasza swoją mysią przyjaciółkę Mandarynkę na wycieczkę. Wraz z Ernestem mają przepłynąć łódką na drugi brzeg jeziora, żeby odwiedzić mieszkającego w leśnej chatce niedźwiedzia Boléro. Koleżanka jest jednak pełna obaw – słyszała o tajemniczej bestii, która zamieszkuje tamtejsze jezioro. Celestyna przekonuje Mandarynkę, że to tylko zmyślona przez Boléro legenda. Ale czy na pewno? To będzie prawdziwa przygoda dla odważnych!

Ernest i Celestyna 2 - zestaw filmów krótkich

Aurélie Raphaël

Twoja ocena 0/3