5+

Dlaczego drzewa gubią swoje liście jesienią - zestaw filmów krótkich

polski lektor
polski lektor

Dostępność online

Sprzedaż dostępów rozpocznie się 12 lis o godz. 12:00
6 paź – 23 paź 2022
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Która z roślin przygarnie na zimę pod swoje liście bezbronnego jeżyka? Jak sprawić, by słońce obudziło się wiosną ze snu? I czy stare, zepsute przedmioty mogą mieć drugie życie? Sprawdźcie sami!

Kontakt z naturą to jeden z najprostszych i najbardziej wartościowych sposobów na spędzenie wolnego czasu. To właśnie w magicznym ogrodzie czeka na Mimi i Lisę niezwykła przygoda, która nauczy bohaterki znajdowania nowych zastosowań dla starych i niechcianych przedmiotów. Wyzwanie stoi również przed małym jeżem, który szuka schronienia przed zimą. Czy naprawdę wszystkie leśne drzewa są samolubne i odmówią mu pomocy? A może okaże się, że choćby niewielka przysługa jest w stanie zaowocować czymś niezwykłym? Przyroda w końcu dobrze wie, co robi, i nie brakuje jej pomysłowości! Chociażby w tak ważnym temacie, jak… pobudka słońca po zimie!

Czy wiesz, że…

Największy ogród botaniczny w Polsce znajduje się w Łodzi? Należy do niego między innymi jedna z najnowocześniejszych palmiarni w Europie.

Filmy w zestawie

Dlaczego drzewa gubią swoje liście jesienią

Pourquoi les arbres perdent leurs feuilles en automne, reż. Pascale Hecquet, Francja/Belgia 2022, 8' lektor

Dawno, dawno temu, gdy jeszcze drzewa potrafiły mówić, mały jeż szukał w lesie schronienia przed zimą. Zarówno dąb, kasztanowiec, jak i drzewo orzecha laskowego odmówiły mu pomocy. Kto to widział, by przygarniać pod swoje konary obce stworzenie! Jeżyk, mimo że był zasmucony odmową leśnych drzew, nie tracił nadziei. Gdy spotkał na swojej drodze pomocną ostrokrzew, odnalazł nie tylko dom, ale i przyjaźń. Pozostałe drzewa, widząc ich niezwykłą relację, niezwłocznie postanowiły naprawić swój błąd…

Legenda o wiośnie

La légende du Printemps, reż. Lou Vérant, Francja 2021, 7' lektor

Kto co roku na wiosnę budzi słońce ze snu? Ciekawa świata biedronka Poe woła ciotkę Lucie, która na pewno zna odpowiedź na to pytanie. Ona zaś, jak na prawdziwego pająka przystało, zaczyna snuć swoją opowieść niczym pajęczą sieć… Jeśli Wy również jesteście ciekawi, jakimi sposobami można zachwycić słońce i sprawić, by po zimie jaśniało na niebie, wysłuchajcie  legendy razem z Poe i jego wiernymi towarzyszami!

Mimi i Liza – Ogród

Mimi & Líza – Zahrada, reż. Ivana Šebestová, Katarína Kerekesová, Słowacja/Czechy 2022, 27' lektor

Czy wymiana starych i zniszczonych rzeczy na nowsze i lepsze jest rzeczywiście dobrym pomysłem? Niewidoma Mimi jest innego zdania. Skrzypienie fotela taty oznacza jego obecność, a zniszczony pluszowy miś to przecież wierny przyjaciel z dzieciństwa. Razem z przyjaciółką Lisą odkrywają za kontenerem na śmieci sekretne drzwi do tajemniczego ogrodu. To tam czeka je m.in. spotkanie ze… śmieciowym potworem i świetna zabawa w nadawanie przedmiotom nowego życia!

Dlaczego drzewa gubią swoje liście jesienią - zestaw filmów krótkich

Twoja ocena 0/3