4+

Bella w brzuszku - zestaw filmów krótkich

reż. Jacek Rokosz / Polska 2021 / 43’
polski dubbing
polski dubbing

Dostępność online

Sprzedaż dostępów rozpocznie się 12 lis o godz. 12:00
6 paź – 23 paź 2022
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Choć nie można złapać jej jeszcze za rączkę, ona już tu jest. Bella w brzuszku mamy. Wszystko słyszy i uczestniczy w codziennym, rodzinnym życiu. A świat jest taki ciekawy!

Benio to starszy brat Belli. Czeka, aż jego siostra pojawi się na świecie. Przykłada ucho do brzucha mamy, rozmawia z Bellą, tłumaczy jej wszystko, co wydarzyło się w ciągu dnia. Wycieczka rowerowa, szykowanie kostiumu na bal czy wspólne oglądanie gwiazd – codziennie jest tyle fascynujących przygód. Benio rysuje paluszkiem na brzuchu mamy i wyobraża sobie, że każda z tych rzeczy pojawia się w „brzuszkowym” świecie Belli. Już nie może się doczekać, aż pokaże młodszej siostrze to wszystko naprawdę. Bella w brzuszku to ciepła, rodzinna animacja o oczekiwaniu na przyjście na świat nowego członka rodziny i przygotowaniu do bycia starszym rodzeństwem.

Czy wiesz że…

Dziecko w brzuchu mamy słyszy i rozpoznaje głosy?

Filmy w zestawie

Zakupy, reż. Jacek Rokosz, Polska 2021

Zakupy to poważna sprawa. Co jest najważniejsze na liście? A może trzeba z czegoś zrezygnować? W domu jest tyle rzeczy, które można wykorzystać na nowo. Hmm… na przykład lody możemy zrobić z soku pomarańczowego, a doniczki na kwiaty ze zużytych puszek, które ładnie ozdobimy. A rakietę? Na pewno znajdziemy rozwiązanie! Dobry pomysł jest najważniejszy. Bella też o tym wie.

Kostium, reż. Jacek Rokosz, Polska 2021

Już niedługo bal, pierwszy bal w życiu! Jaki włożyć kostium? Największym wyzwaniem będzie wybór i stworzenie wymarzonego kostiumu.  Mama z pewnością wie, jak go przygotować. Można go przecież uszyć! Ołówek w rękę i… pomysł już pojawił się na kartce, a teraz maszyna do szycia w ruch! Nitka i igła szybciutko szyją. Maszyna wesoło postukuje. Chwila, moment i stroje gotowe. Wyjątkowe przebrania i to dla całej rodziny!  Zobaczcie sami.

Gwiazda, reż. Jacek Rokosz, Polska 2021

Nocą na niebie jest tyle błyszczących światełek. To gwiazdy. Choć są bardzo daleko od nas, możemy je oglądać przez specjalne lunety, zwane teleskopami. Podobno, gdy się zobaczy spadającą gwiazdę, trzeba szybko pomyśleć życzenie, bo może się spełni. Benio czeka na to niecierpliwie. Ale niebo bywa kapryśne. Nawet nocą potrafi się zachmurzyć. Trzeba spokojnie poczekać, aż gwiazdy znów rozbłysną. 

Książka, reż. Jacek Rokosz, Polska 2021

Każdy ma jakąś ulubioną historię. Jest tyle ciekawych lektur do przeczytania. Mama lubi książki o policjantach i złodziejach, Tata woli historie miłosne, a Benio? Benio bez ulubionej bajki nie zaśnie. Gdzie podziała się książka Benia? Na półce mamy jej nie ma, wśród książek taty także nie. Czy poszukiwania zakończą się sukcesem? Chyba trzeba poprosić o pomoc Bellę.

Rower, reż. Jacek Rokosz, Polska 2021

Wycieczka rowerowa to wspaniała przygoda. Trzeba wybrać odpowiedni rower i dobrze go przygotować przed pierwszą wyprawą. Ale jak to? Mama i Bella w brzuszku nie pojadą z nami? Wykluczone! Jak wycieczka ma się udać, to tylko z całą rodziną. Benio ma już pomysł, a tata jest złotą rączką i potrafi go zrealizować. Parę kółek, kilka śrubek i gotowe. Jedziemy razem?

Fryzura, reż. Jacek Rokosz, Polska 2021

Podciąć czy upiąć? Czy mama da się namówić na nową fryzurę? Zabawa we fryzjera wydaje się łatwa, ale jeśli chodzi o włosy mamy… to już trudniejsze zadanie. Jak najlepiej uczesać mamę, żeby była zadowolona? Jest tyle fryzur do wybrania. Szczotka do ręki i… jakieś pomysły? Może tata pomoże? Może Bella coś podpowie? Tak! Dobra fryzura jest wtedy, kiedy my sami dobrze się w niej czujemy.

Ogród, reż. Jacek Rokosz, Polska 2021

Czas zająć się ogrodem. Przed domem nie ma wcale tak dużo miejsca, trzeba się na coś zdecydować. Mama woli oglądać kwitnące kwiaty. Tata uwielbia pielęgnować warzywa, które później ze smakiem zje. Zatem jaki ogródek powinien powstać, żeby wszyscy byli zadowoleni? Puk, puk, trzeba przyłożyć ucho do brzuszka mamy, bo Bella chce coś powiedzieć. Ona zawsze najlepiej doradzi. Chcecie dowiedzieć się jak?

Bella w brzuszku - zestaw filmów krótkich

Jacek Rokosz

Twoja ocena 0/3