9,90 zł

Porto

reż. Gabe Klinger
Portugalia, Francja, USA, Polska 2016 / 73’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Nad Porto unosi się duch Richarda Linklatera: odnajdziemy tu, jak w Przed wschodem słońca, subtelny humor i melancholię, a pośród nich dwoje outsiderów, których połączy niecodzienna relacja. Gabe Klinger zachowuje jednak oryginalny styl, proponując inteligentną, czułą, ale jednocześnie przyprawioną nutą świadomej goryczy opowieść o uczuciu tyleż pięknym, co niemożliwym.

Jake (Anton Yelchin) i Mati (Lucie Lucas) to mieszkańcy Porto, między którymi doszło kiedyś do intymnego, ale krótkiego kontaktu. Co dokładnie się wydarzyło – nie wiadomo. Poszukując jednocześnie radosnych i bolesnych wspomnień, bohaterowie przeżywają zaskakujące spotkanie, podczas którego czas zatrzymał się dla nich na jedną noc.

Porto to debiut fabularny doświadczonego krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera, autora m.in. filmu dokumentalnego o Richardzie Linklaterze. Na pierwszym planie oglądamy nieodżałowanego Antona Yelchina – jednego z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia, którego kariera została przerwana przez tragiczny wypadek.

Twórcy

reżyseria Gabe Klinger
scenariusz Larry Gross, Gabe Klinger
zdjęcia Wyatt Garfield
montaż Gabe Klinger, Géraldine Mangenot
obsada Anton Yelchin, Lucie Lucas, Paulo Calatré
producent Rodrigo Areias, Sonia Buchman, Nicolas De La Mothe, Gabe Klinger, Todd Remis, Julie Snyder
produkcja Bando a Parte, Gladys Glover, Double Play Films, Madants
polski dystrybutor Madness Distribution
język angielski, portugalski, francuski

Porto

Gabe Klinger

Twoja ocena 0/5