12,90 zł

Im dalej w las, tym więcej drzew

Forest - I See You Everywhere / Rengeteg - Mindenhol látlak
reż. Benedek Fliegauf
Węgry 2021 / 114’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Intensywna, pełna emocjonalnych napięć i gęstniejących konfliktów psychodrama. Im dalej w las, tym więcej drzew nawiązuje do znakomitego Gąszczu, debiutu fabularnego Fliegaufa z 2003 roku. Najnowsze dzieło Węgra składa się z siedmiu autonomicznych części, które orbitują wokół kilku motywów: konfliktu pokoleń, komunikacyjnego impasu, rozkładu relacji międzyludzkich czy nieprzepracowanych traum, kładących się cieniem na życiu osobistym bohaterów. 

Kamera z bardzo bliskiej odległości podpatruje dyskusje i spory członków rodzin lub partnerów, stwarzając z jednej strony wrażenie intymnego obcowania z ich problemami, a z drugiej – narastania atmosfery wzajemnej wrogości, niezrozumienia, rozczarowania. Reżyser umieszcza widza w (nie)wygodnej pozycji podglądacza wkraczającego do mieszkań i zmusza go do konfrontacji z bagażem emocjonalnym, który dźwigają podglądane osoby. Każdą nowelę na wyższy poziom wznoszą aktorzy – profesjonaliści i naturszczycy. Nic więc dziwnego, że jury konkursu głównego na Berlinale przyznało Srebrnego Niedźwiedzia debiutującej Lilli Kizlinger.

Twórcy

reżyseria Benedek Fliegauf
scenariusz Benedek Fliegauf
zdjęcia Mátyás Gyuricza, Ákos Nyoszoli
montaż Terence Gábor Gelencsér
muzyka Tamás Beke, Benedek Fliegauf
obsada Juli Jakab, Lázló Cziffer, Lilla Kizlinger, Zsolt Végh, István Lénárt, Eszter Balla, Natasa Kovalik, Ági Gubik, Mihály Vig
producent Ernő Mesterházy, Benedek Fliegauf, Mónika Mécs
produkcja Fraktál Film, M&M Film
polski dystrybutor Aurora Films
język węgierski

Im dalej w las, tym więcej drzew

Benedek Fliegauf

Twoja ocena 0/5