7,90 zł lub taniej w pakiecie

Manglehorn

reż. David Gordon Green
USA 2014 / 93’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

David Gordon Green jest filmowym kameleonem: świetnie radzi sobie z kinem gatunkowym (przykładem jest choćby udana reaktywacja kultowej serii Halloween), ale umie także opowiadać kameralne historie o osobach zagubionych w marazmie codzienności i zamkniętych w emocjonalnych więzieniach. Manglehorn to jeden z najlepszych przykładów takiego kina. W tytułowego bohatera wciela się Al Pacino, który udowadnia, że wyciszone i stonowane role potrafi zagrać jak z nut.

Angelo Manglehorn nigdy nie pogodził się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, pogrążony we wspomnieniach, większą bliskość czując do swojego kota niż do ludzi, których spotyka na co dzień. Przed laty sprowadził się do małego miasteczka, gdzie niewielu mieszkańców zna tajemnice z jego przeszłości. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn (Chris Messina) oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń (twórca Spring Breakers Harmony Korine).

Raz w tygodniu Manglehorn celebruje swój mały rytuał: odwiedza lokalny bank, w którym pracuje intrygująca go kobieta (nagrodzona Oscarem za rolę w Fortepianie Holly Hunter). Para samotników nawiązuje nić porozumienia, ale gdy dzielący ich dystans zacznie maleć, Manglehorn niespodziewanie znajdzie się na emocjonalnym rozdrożu. Będzie zmuszony dokonać wyboru między bezpiecznym życiem w cieniu przeszłości, a nieznanym, które może przynieść każdy nowy dzień.

Twórcy

reżyseria David Gordon Green
scenariusz Paul Brad Logan
zdjęcia Tim Orr
montaż Colin Patton
muzyka Explosions in the Sky, David Wingo
obsada Al Pacino, Holly Hunter, Harmony Korine, Chris Messina
producent Molly Conners, David Gordon Green, Lisa Muskat, Derrick Tseng, Christopher Woodrow
produkcja Worldview Entertainment, Dreambridge Films, Muskat Filmed Properties, Rough House Pictures
właściciel praw Gutek Film
język angielski

Manglehorn

David Gordon Green

Twoja ocena 0/5