9,90 zł lub taniej w pakiecie

Lada dzień

Any Day Now / Ensilumi
reż. Hamy Ramezan
Finlandia 2020 / 81’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Ramin i jego irańska rodzina mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy chłopak zaczyna cieszyć się wakacjami, rodzina otrzymuje wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony.

Rodzice Ramina robią wszystko, żeby chłopiec i jego siostra czuli się jak w normalnym, kochającym domu. Widmo deportacji skłania rodzinę do złożenia apelacji. Kontynuują swoje codzienne życie, starając się zachować pozytywne nastawienie pomimo zbliżających się trudności. Pełne ciepła, zrozumienia i humoru relacje zakłóca jednak niepewność jutra. W takich warunkach Ramin wchodzi w dorosłość. Prawdziwa przyjaźń, pierwsza impreza i zakochanie, szukanie siebie. Każda chwila jest bezcenna. Oficerowie służby imigracyjnej regularnie odwiedzają szkołę Ramina, żeby zabrać dzieci, których rodziny nie otrzymały prawa do azylu. Czy przyjadą również po niego?

Lada dzień zaskakuje czułością i ciepłem. Oparty na doświadczeniach reżysera film to przejmująca i pogodna historia o rodzinie szukającej swojego miejsca na świecie.

Twórcy

reżyseria Hamy Ramezan
scenariusz Hamy Ramezan, Antti Rautava
zdjęcia Arsen Sarkisiants
montaż Joona Louhivuori
muzyka Tuomas Nikkinen
obsada Aran-Sina Keshvari, Shahab Hosseini, Shabnam Ghorbani, Kimiya Eskandari
producent Emilia Haukka, Jussi Rantamäki
produkcja Elokuvayhtiö Oy Aamu
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
język perski, fiński, angielski

Lada dzień

Hamy Ramezan

Twoja ocena 0/5