12,90 zł

Wyspa Bergmana

Bergman Island
reż. Mia Hansen-Løve
Francja, Belgia, Niemcy, Szwecja, Meksyk 2021 / 112’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Dyskretna rywalizacja, łóżkowa nuda, uprzejmość pokrywająca chłód i czasem tylko odrobinę podniesiony głos – sceny z życia małżeńskiego, które portretuje Mia Hansen-Løve mają zupełnie inną temperaturę niż te z pamiętnego dzieła Ingmara Bergmana. Tam związek rozpadał się z hukiem, tu zaś powolutku gnije od środka, zachowując na zewnątrz pozory świeżości.

Para amerykańskich filmowców Chris (Vicky Krieps) i Tony (Tim Roth) przyjeżdża latem na mityczną wyspę Fårö. W tym niezwykłym miejscu, tytułowej „wyspie Bergmana”, gdzie mieszkał i pracował szwedzki reżyser, pracują nad swoimi scenariuszami, mając nadzieję znaleźć inspirację do nowych filmów. Tyle że on zajmuje lepsze biurko, jest bardziej znany i ceniony. Jej z dużo większym trudem przychodzi odnalezienie się na wyspie zdominowanej przez duchy wielkich mężczyzn. W miarę jak mijają kolejne osobno spędzone dni, fascynacja wyspą zaczyna skupiać się wokół Chris i jej wspomnień związanych z pierwszą miłością. Granica między rzeczywistością a fikcją zaczyna się stopniowo zacierać i rozdzielać parę jeszcze bardziej.

Twórcy

reżyseria Mia Hansen-Løve
scenariusz Mia Hansen-Løve
zdjęcia Denis Lenoir
montaż Marion Monnier
obsada Mia Wasikowska, Tim Roth, Vicky Krieps, Anders Danielsen Lie, Melinda Kinnaman
producent Charles Gillibert, Erik Hemmendorff, Rodrigo Teixeira, Lisa Widén
produkcja Arte France Cinéma, Barnstormer Productions, CG Cinéma, Dauphin Films, Film Capital Stockholm, Gotlands Filmfond, Neue Bioskop Film, Piano Plattform Produktion, RT Features, Scope Pictures, Swedish Film Institute, Swedish Television, Talipot Studio
właściciel praw Galapagos
język angielski

Wyspa Bergmana

Mia Hansen-Løve

Twoja ocena 0/5