18 zł lub taniej w pakiecie

Miłego życia

Have a Nice Life
reż. Prashanth Kamalakanthan
USA 2021 / 82’, polskie napisy
polskie napisy

Thelma i Louise w nieco psychodelicznym indie-wydaniu z domieszką bollywoodzkiego klimatu – tak można by w dużym skrócie opisać debiut młodego indyjskiego filmowca mieszkającego w Nowym Jorku, Prashantha Kamalakanthana.

Jyothi (grana przez matkę reżysera) pochodzi z Indii i rozpoczyna swoje imigranckie życie w Stanach Zjednoczonych. Z kolei Sophie gra w zespole rockowym i czuje, że wszystko wymyka się jej spod kontroli. Przypadkowe spotkanie tych dwóch skrajnie różnych kobiet będzie początkiem ich nieoczywistej, burzliwej znajomości, a zarazem wspólnej przygody. Jyothi i Sophie wsiądą razem do samochodu i ruszą w podróż w stronę Montrealu, a po drodze czekają je różne kryzysy, odkrycia i zwątpienia. Dla samego reżysera ta filmowa wyprawa stanowi formę nostalgicznego powrotu – przede wszystkim do miejsc z dzieciństwa w Karolinie Północnej, która kiedyś stała się dla niego drugą ojczyzną.

Magdalena Bartczak

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu Spectrum. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Prashanth Kamalakanthan
scenariusz Prashanth Kamalakanthan
zdjęcia Lasse Ulvedal Tolbøll
montaż Prashanth Kamalakanthan
muzyka Colton Brown
obsada Jagathi Kamalakanthan, Lucy Kaminsky, Onur Tukel, Thomas Nash Tetterton, Brook North
producent Artemis Shaw, Jim Bulluck, Andrew Adair, Jake Perlin
produkcja Parori Productions
właściciel praw Parori Productions
język telugu, angielski

Miłego życia

Prashanth Kamalakanthan

Twoja ocena 0/5