18 zł lub taniej w pakiecie

Królowa pracująca

Workhorse Queen
reż. Angela Washko
USA 2021 / 87’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Dokument Angeli Washko jest opowieścią o wewnętrznych dylematach i poszukiwaniu własnej tożsamości, zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym – od nieudanego heteroseksualnego małżeństwa do związku z ukochanym mężczyzną, od wieloletniej pracy biurowej do rozpoczęcia kariery performera, której przełomowym momentem był udział w programie RuPaul’s Drag Race. Czy jednak świat wielkiego show-biznesu to odpowiednie miejsce dla Kashy Davis?

Rochester w stanie Nowy Jork – w tym przytulnym mieście, bardziej postępowym, niż sugerują klasycznie amerykańskie krajobrazy, funkcjonuje prężna scena drag queen. Być może to skutek przewlekłej zimowej nudy, która bywa bodźcem do kreatywnych działań. To tutaj mieszka Ed Popil, wcielający się podczas występów w Panią Kashę Davis, kordialną i przegiętą kurę domową rodem z sitcomu.

Piotr Mirski

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu American Docs. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Zwycięzca stacjonarnej edycji Konkursu American Docs 12. edycji American Film Festival we Wrocławiu – nagrodę ufundowało BNY Mellon.

Twórcy

reżyseria Angela Washko
scenariusz Angela Washko
zdjęcia Angela Washko
montaż Sunita Prasad, Jota Sosnowski
muzyka Jesse Stiles
obsada Edward Popil, Roy Haylock, Patrick Holt, Simona Ioffe, Greg Meyer
producent Angela Washko
produkcja Situated Productions
właściciel praw GQue Films
język angielski

Królowa pracująca

Angela Washko

Twoja ocena 0/5