18 zł lub taniej w pakiecie

Jak Bogowie

We Are As Gods
reż. David Alvarado, Jason Sussberg
USA 2020 / 93’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Stewart Brand to człowiek legenda – ikona epoki bitników, pisarz, biolog, promotor ekologii, twórca głośnego The Whole Earth Catalog, połączenia magazynu kontrkulturowego, poradnika surwiwalowego i katalogu produktów niezbędnych, by prowadzić niezależne, samowystarczalne życie.

To Brand w latach 60. rozpoczął kampanię wzywającą NASA do publikacji zdjęć Ziemi zrobionych przez satelity (to pomysł, na który wpadł będąc pod wpływem LSD), bo wierzył, że gdy ludzie zobaczą, jak wygląda ich planeta z kosmosu, zaczną o niej myśleć poważnie. Duet reżyserów stworzył barwny portret tej nietuzinkowej postaci: piewcy radykalnej ekologii, pioniera nowoczesnej cybernetyki i mistrza kontrowersji, który inspirował twórców Doliny Krzemowej (Steve Jobs powiedział kiedyś, że The Whole Earth Catalog to Google w papierowej formie), a także polityków. Jak odnajduje się dziś, w czasach społecznych niepokojów i nadciągającej katastrofy klimatycznej?

Jakub Demiańczuk

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu American Docs. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria David Alvarado, Jason Sussberg
scenariusz David Alvarado, Jason Sussberg
zdjęcia David Alvarado
montaż Annukka Lilja, Ben Sozanski
muzyka Brian Eno
obsada Stewart Brand
producent David Alvarado, Kate McLean, Jamie Meltzer, Jason Sussberg
produkcja Structure Films
język angielski

Jak Bogowie

David Alvarado, Jason Sussberg

Twoja ocena 0/5