18 zł lub taniej w pakiecie

Zbudować most

Building a Bridge
reż. Evan Mascagni, Shannon Post
USA 2021 / 95’, polskie napisy
polskie napisy

Ojciec James Martin to jedna z najbarwniejszych postaci amerykańskiego Kościoła katolickiego. Jezuita, reprezentujący tzw. kościół otwarty, postulujący gotowość świadczenia posługi osobom od lat wykluczanym przez księży i biskupów. Autor książek – kilka z nich ukazało się również w Polsce – z poczuciem humoru popularyzujących wiarę.

W 2016 roku po masakrze w klubie gejowskim w Orlando poczuł się rozczarowany tym, że kościelni hierarchowie nie potępili jednoznacznie zamachowca. Poczuł, że jego obowiązkiem jest nauczanie wiernych na temat praw osób LGBTQ+, a szczególnie tych, które pragną być częścią Kościoła. Kazania Martina ułożyły się w książkę Building a Bridge, lecz stały się także początkiem jego kłopotów i ataków ze strony nie tylko skrajnej prawicy, lecz również części amerykańskich hierarchów. Czy osamotniony w swojej walce ojciec Martin ma szansę przełamać uprzedzenia katolików?

Współprodukowany przez Martina Scorsesego film miał premierę na tegorocznym festiwalu Tribeca. 

Jakub Demiańczuk

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu American Docs. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Evan Mascagni, Shannon Post
scenariusz Evan Mascagni, Shannon Post
zdjęcia Nick Capezzera
montaż Ellen Knechel, Michal Labik
muzyka Teddy Abrams, Nathan Farrington
obsada James Martin
producent Nick Capezzera, Evan Mascagni, Shannon Post
produkcja Player Piano Productions
właściciel praw The Film Collaborative
język angielski

Zbudować most

Evan Mascagni, Shannon Post

Twoja ocena 0/5