18 zł lub taniej w pakiecie

Więźniowie Ghostland

Prisoners of the Ghostland
reż. Sion Sono
USA, Japonia 2021 / 102’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Projekt ten przypomina spełniony sen zblazowanego fana midnight movies, który po latach raczenia się filmowymi kuriozami doszedł do wniosku, że jedyną rzeczą, jakiej jeszcze nie widział na ekranie, jest Nicolas Cage grający w produkcji Siona Sono. I oto doszło do współpracy między czołowym ekscentrykiem japońskiego kina i najbardziej ekspresyjnym amerykańskim aktorem, a jej efekt stanowi osobliwą wariację na temat Ucieczki z Nowego Jorku.

Bohaterem jest kryminalista zmuszony wydostać zaginioną dziewczynę z postapokaliptycznej krainy Ghostland. W ryzach ma go trzymać specjalny strój z zamontowanymi ładunkami wybuchowymi, m.in. na kroczu, w ramach zabezpieczenia damy przed ewentualnym nierycerskim zachowaniem. Brzmi to śmiesznie, ale wygląda zdecydowanie poważniej – Więźniowie Ghostland układają się bowiem w opowieść o mężczyźnie skonfrontowanym ze swoją mroczną stroną.

Piotr Mirski

Twórcy

reżyseria Sion Sono
scenariusz Aaron Hendry, Reza Sixo Safai
zdjęcia Sôhei Tanikawa
montaż Taylor Levy
muzyka Joseph Trapanese
obsada Nicolas Cage, Sofia Boutella, Nick Cassavetes, Bill Moseley, Tak Sakaguchi
producent Nate Bolotin, Michael Mendelsohn, Kô Mori, Laura Rister, Reza Sixo Safai, Shôhei Sano
produkcja Patriot Pictures, Eleven Arts, Baked Studios, Boos Boos Bang Bang, RLJE Films, Untitled Entertainment, XYZ Films
polski dystrybutor Monolith Films
język angielski, japoński, mandaryński

Więźniowie Ghostland

Sion Sono

Twoja ocena 0/5