18 zł lub taniej w pakiecie

Youngstown

reż. Pete Ohs
USA 2021 / 77’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

W swoim skromnym filmie Peter Ohs pokazuje parę nieudolnych oszustów, którzy mogliby sporo nauczyć się od bohaterów Papierowego księżyca, zaskoczonych tym, że im więcej kłamią, tym więcej się o sobie dowiadują. 

Sarah (Stephanie Hunt, współautorka scenariusza) dostaje nowe imię, nowy dom, łazienkę i sypialnię. Ma unikać rozmów z innymi ludźmi i, jak podkreśla siedzący naprzeciwko niej urzędnik, po prostu starać się nie być tym, kim jest. A już na pewno, i to pod żadnym pozorem, nie wspominać o mieście Youngstown w stanie Ohio. Kobieta, której przeszłość bywała skomplikowana, jest objęta programem ochrony świadków. Teraz ma jednak poważny problem – zupełnie nie potrafi kłamać ani nawet zapamiętać swojego nowego nazwiska. Na szczęście w Youngstown, dokąd natychmiast wraca, spotyka wygadanego cwaniaczka, który „zapomniał” oddać samochód po jeździe próbnej i obiecuje nauczyć ją oszukiwać oraz przekonywająco chodzić o kulach. 

Marta Bałaga

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu Spectrum. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Pete Ohs
scenariusz Andy Faulkner, Stephanie Hunt, Pete Ohs
zdjęcia Pete Ohs
montaż Pete Ohs
muzyka Charles Watson
obsada Stephanie Hunt, Will Madden, Andy Faulkner, Alla Verkhlin, Michelle O'Brien
producent Andy Faulkner, Stephanie Hunt, Pete Ohs, Jesse Reed
produkcja Spartan Media Acquisitions
właściciel praw Pete Ohs
język angielski

Youngstown

Pete Ohs

Twoja ocena 0/5