18 zł lub taniej w pakiecie

Jak stąd na Księżyc

To the Moon
reż. Scott Friend
USA 2021 / 81’, polskie napisy
polskie napisy

Bardzo intensywne, rozpisane na trzy mocne występy Jak stąd na Księżyc stanowi oryginalną mieszankę dramatu rodzinnego z domieszką thrillera psychologicznego, skręcającego ku filmowi spod znaku haunted house. Stylowa muzyka tworzy niezwykły nastrój, podkreśla klaustrofobiczną atmosferę miejsca i pobudza wyobraźnię.

Młode małżeństwo (Scott Friend i Madeleine Morgenweck) przechodzi kryzys związku. Żeby na nowo poczuć bliskość i przypomnieć sobie, na czym polegało pokrewieństwo dusz, udają się do chatki w środku lasu gdzieś na północnym wschodzie Stanów. Tu wreszcie mogą być sami, nieniepokojeni przez nikogo, tylko dla siebie i ze swoimi myślami. Tymczasem w domku dość niespodziewanie pojawia się gość – dawno niewidziany brat chłopaka, Roger (obdarzony wyjątkowymi bakami Will Brill). Wizyta nowej osoby zaburzy spokój nowożeńców i sprawi, że zaczną zastanawiać się nad fundamentami swojej relacji. Czy na pewno są tak stabilne, jak początkowo sądzili? 

Magdalena Maksimiuk

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu Spectrum. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Scott Friend
scenariusz Scott Friend
zdjęcia Dan Debrey
montaż David Formentin
muzyka Jason Martin Castillo
obsada Will Brill, Madeleine Morgenweck, Scott Friend
producent Cate Smierciak, Everett Hendler, Stephanie Randall, David Formentin, Gabriel Wilson, Melissa Dougherty, Karina Michel
produkcja To the Moon Films
właściciel praw Yellow Veil Pictures
język angielski

Jak stąd na Księżyc

Scott Friend

Twoja ocena 0/5