18 zł lub taniej w pakiecie

Superior

reż. Erin Vassilopoulos
USA 2021 / 98’, polskie napisy
polskie napisy

Pełnometrażowy debiut Erin Vassilopoulos opowiada o dwóch bliźniaczkach, które mimo łączących je podobieństw żyją zupełnie inaczej. Marian (Alessandra Mesa) jest szukającą przygód piosenkarką, a Vivian (Ani Mesa) to ceniąca stabilizację gospodyni domowa. Kiedy Marian po sześciu latach nieobecności pojawia się w domu siostry, jej tajemniczy powrót budzi niepokój. Bliźniacza relacja szybko jednak na nowo odżywa i zaczyna przybierać dość nieoczekiwaną postać. Przewrotna, lynchowska z ducha historia  – rozwinięcie krótkometrażowego projektu reżyserki   jest zanurzona w estetyce lat 80., którą znakomicie uzupełnia postrockowy soundtrack Jessiki Moss.

Superior ogląda się jak film Johna Dahla w klimacie Twin Peaks, z budżetem Hala Hartleya oraz domieszką starego Hollywood. Mógłby on stać się przesadzonym pastiszem, gdyby nie to, że Vassilopoulos głęboko wierzy w wybraną konwencję, uzupełniając ją ciętym dowcipem i wyzywającym stylem  – napisała na łamach „Variety” Jessica Kiang.

Magdalena Bartczak

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu Spectrum. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Erin Vassilopoulos
scenariusz Erin Vassilopoulos, Alessandra Mesa
zdjęcia Mia Cioffi Henry
montaż Jennifer Ruff, Erin Vassilopoulos
muzyka Jessica Moss
obsada Alessandra Mesa, Ani Mesa, Pico Alexander, Jake Hoffman, Stanley Simons
producent Ben Cohen, Grant Curatola, Patrick Donovan
produkcja A Benjamin Cohen, Grant Curatola, Patrick Donovan production
właściciel praw Visit Films/Monument Releasing
język angielski

Superior

Erin Vassilopoulos

Twoja ocena 0/5