18 zł lub taniej w pakiecie

Na dobrej drodze

Stop and Go
reż. Mallory Everton, Stephen Meek
USA 2021 / 80’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Czy o czasach pandemii COVID-19 można nakręcić przewrotną, pełną wyrazistego humoru komedię i nostalgiczne road movie w jednym? Autorzy filmu Na dobrej drodze, który stał się jednym z przebojów tegorocznego festiwalu South by Southwest, udowadniają, że tak. Nie tracą zarazem z oczu tego, co w pandemicznej rzeczywistości jest najtrudniejsze: tematu samotności i bezradności, strachu o bliskich oraz niechcianych życiowych zmian.

Wszystkie te doświadczenia stają się udziałem dwóch sióstr, które poznajemy w lutym 2020 roku, gdy mają jeszcze różne pomysły na przyszłość. Gdy widzimy je po raz kolejny, rzeczywistość zdążyła już zweryfikować ich plany. Dziewczyny otrzymują też list z domu opieki, gdzie mieszka ich ukochana babcia. Kiedy okazuje się, że część pensjonariuszy zaraziła się koronawirusem, postanawiają tam jechać i przywieźć nestorkę do siebie. Długa podróż stanie się okazją do rozmów, rozliczeń, przeżycia dziwnych przygód i cementowania siostrzanej bliskości. A jednocześnie okaże się przyspieszoną lekcją dojrzewania oraz odnajdywania siebie na nowo.

Magdalena Bartczak

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu Spectrum. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Mallory Everton, Stephen Meek
scenariusz Mallory Everton, Whitney Call
zdjęcia Brenna Empey
montaż Mallory Everton, Stephen Meek
muzyka Eric Michael Robertson
dźwięk Brenden Bytheway, Doug May
obsada Mallory Everton, Whitney Call, Julia Jolley, Anne Sward Hansen, Stephen Meek, Jessica Drolet
producent Scott Christopherson, Abi Nielson Hunsaker, Babetta Kelly
produkcja Sorø Films, Buzzfeed Studios
właściciel praw Sorø Films
język angielski

Na dobrej drodze

Mallory Everton, Stephen Meek

Twoja ocena 0/5