18 zł lub taniej w pakiecie

Strachy Sześćdziesiątej Pierwszej

The Scary of Sixty-First
reż. Dasha Nekrasova
USA 2021 / 81’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Film dla wielbicieli współczesnego giallo i spaghetti slasherów – bez cenzury. Jest w nim i psychologiczny horror, i dramat, jest garść teorii spiskowych, odrobina gore i klasycznego slashera, a wszystko zostało skąpane w mocnym, zawiesistym, filmoznawczym sosie. 

Film Dashy Nekrasovej ma mnóstwo warstw, które da się odczytać na wiele sposobów. Strachy Sześćdziesiątej Pierwszej można oglądać jako historię dwóch niczego nieświadomych przyjaciółek, wprowadzających się do mieszkania na Upper East Side. Coś jest od początku nie tak, ale trudno stwierdzić co. Kolejne sytuacje i znajdowane przypadkiem przedmioty wskazują, że zupełnie niedawno miało tu miejsce coś strasznego. Dla każdego jednak, kto przed kilku laty śledził doniesienia w sprawie Jeffreya Epsteina, ta opowieść będzie miała również niepokojące drugie dno. Reżyserka wskazuje na swoją bezpośrednią inspirację – okoliczności śmierci finansisty skazanego za przestępstwa o charakterze seksualnym. 

Magdalena Maksimiuk

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu Spectrum. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Dasha Nekrasova
scenariusz Dasha Nekrasova, Madeline Quinn
zdjęcia Hunter Zimny
montaż Sophie Corra
muzyka Eli Keszler
obsada Betsey Brown, Dasha Nekrasova, Mark H. Rapaport, Madeline Quinn
producent Alex Hughes, Charmaine Kowalski, Richard Tannenbaum, Lenny Vigden
produkcja Carnegie Hill Entertainment, Kinematics, Spacemaker Productions
właściciel praw Circle Collective
język angielski

Strachy Sześćdziesiątej Pierwszej

Dasha Nekrasova

Twoja ocena 0/5