18 zł lub taniej w pakiecie

Pozerka

Poser
reż. Noah Dixon, Ori Segev
USA 2021 / 87’, polskie napisy
polskie napisy

Młoda dziewczyna o imieniu Lennon (Sylvie Mix) szuka swojego miejsca na ziemi. Z braku lepszych, bardziej inspirujących pomysłów postanawia wykorzystać to, że mieszka w Columbus w Ohio, gdzie prężnie działa niezależna scena muzyczna. Zaczyna więc realizować podcast z wywiadami z twórcami, przynajmniej do momentu, kiedy wreszcie odważy się i zaprezentuje światu swoje własne, bardzo dojrzałe, osobiste i mocne teksty.

Pozerka pulsuje muzyką i autentyczną energią wykreowaną na planie zdjęciowym. Lennon spotykamy zarówno w małych, kameralnych klubach, jak i w industrialnych halach – miejscach, gdzie bohaterka czuje się jak ryba w wodzie, zawsze w cieniu, w intymnym półmroku, chowając się za dyktafonem w telefonie, zadając swoim rozmówcom to banalne, to znów ważkie pytania. Jej podcast staje się substytutem pewnego modelu życia, a jednocześnie motywacją do nawiązywania jakichkolwiek, choćby powierzchownych relacji.

Film był premierowo pokazywany na festiwalu Tribeca.

Magdalena Maksimiuk

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu Spectrum. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Noah Dixon, Ori Segev
scenariusz Noah Dixon
zdjęcia Logan Floyd
montaż Noah Dixon, Ori Segev
muzyka Adam Robl, Shawn Sutta
obsada Sylvie Mix, Bobbi Kitten, Aujolie Baker, Drew Johnson
producent Drew Johnson, Joshua Nowak, Brett Reiter, Juli Sasaki
produkcja Loose Films
właściciel praw Loose Films
język angielski

Pozerka

Noah Dixon, Ori Segev

Twoja ocena 0/5