18 zł lub taniej w pakiecie

Ludi

reż. Edson Jean
USA 2021 / 79’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Ludi została zainspirowana prawdziwymi doświadczeniami matki reżysera Edsona Jeana – kobieta również wyemigrowała z Haiti i osiadła w Stanach na dobre i na złe. To zapis jej bezkompromisowej walki i wytrwałej konfrontacji z piętrzącymi się przeciwnościami.

Ludi (Shein Mompremier) pracuje jako pielęgniarka w domu spokojnej starości. Chętnie bierze nadgodziny, bo niemal wszystkie zarobione pieniądze wysyła do rodziny mieszkającej na Haiti. Prawie w ogóle nie myśli o sobie, a jej american dream okupiony jest wyrzeczeniami, bezsennymi nocami i licznymi troskami, bez żadnej pewności, czy w końcu uda się wyjść na prostą. W haitańskiej społeczności Miami takich historii jest wiele, jak zresztą w całych Stanach. Wszyscy ci ludzie próbują podążać za marzeniami i budować nową rzeczywistość w kraju pozornie wielkich możliwości. Jednak tylko nielicznym się powiedzie, zdecydowana większość powoli gaśnie, poddając się rutynie dnia codziennego i wyczerpującej walce o przetrwanie. 

Magdalena Maksimiuk

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu Spectrum. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Edson Jean
scenariusz Edson Jean, Joshua Jean-Baptiste
zdjęcia Juan Camilo Barriga
montaż Jonathan Cuartas
muzyka Darnell Monestime
obsada Shein Mompremier, Madelin Marchant, Alan Myles Heyman
producent Andrew Hevia, Jason Fitzroy Jeffers, Dennis Scholl, Kareem Tabsch
produkcja Bantufy
właściciel praw GQue Films
język angielski

Ludi

Edson Jean

Twoja ocena 0/5