18 zł lub taniej w pakiecie

Wszystko w porządku

I’m Fine (Thanks for Asking)
reż. Kelley Kali, Angelique Molina
USA 2021 / 89’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Historia matki i córki, które z powodu pandemii koronawirusa straciły dach nad głową i teraz mieszkają w namiocie na obrzeżach Los Angeles.

Danny (Kelley Kali) ma jednak plan. Jeśli do końca dnia uda jej się wpłacić depozyt, będzie mogła z córką wprowadzić się do nowego lokum. Problem tkwi w tym, że brakuje jej 200 dolarów. Rozpoczyna się zaskakująca walka z czasem. Wszystko w porządku z czułością i zrozumieniem  opowiada o nietypowej codzienności grupy wykluczonych, którzy utknęli w trudnej sytuacji prawnej, a sposób prezentowania wydarzeń ma w sobie coś z kina braci Dardenne. Film powstał w dużej mierze dzięki tzw. „stimulus checks”, które Amerykanie otrzymywali od rządu, aby poradzić sobie z efektami kryzysu wynikającego z pandemii. To także tryumf multitaskingu. Kelley Kali i Angelique Molina są scenarzystkami, producentkami oraz gwiazdami filmu, za co zresztą zostały nagrodzone podczas festiwalu SXSW jako tzw. „multi-hyphenate storytellers”.

Michał Kaczoń

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu Spectrum. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Kelley Kali, Angelique Molina
scenariusz Kelley Kali, Roma Kong, Angelique Molina
zdjęcia Becky Baihui Chen
montaż Angelica Lopez, Katie McClellan
muzyka Erick Del Aguila
obsada Kelley Kali, Wesley Moss, Angelique Molina, Dominique Molina, Lucas Byrd, Deon Cole, Jacolyn Holmes, Xing-Mai Deng, Ira Scipio
producent Kelley Kali, Roma Kong, Angelique Molina, Deon Cole, Capella Fahoome
produkcja Kaliwood, Cole Blooded
właściciel praw The Film Sales Company
język angielski

Wszystko w porządku

Kelley Kali, Angelique Molina

Twoja ocena 0/5