18 zł lub taniej w pakiecie

Pierwsza randka

First Date
reż. Manuel Crosby, Darren Knapp
USA 2021 / 103’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Ta momentami mocno surrealistyczna historia to trzymający w napięciu (i nieustannym kosmicznym zadziwieniu) miks thrillera, kina coming-of-age, czarnej komedii i romansu, jakiego jeszcze nie widzieliście. Krytycy twierdzą, że Pierwsza randka stanowi idealnie połączenie Supersamca Prawdziwym romansem, ale nie warto im wierzyć na słowo. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

Nastoletniemu Mike’owi (Tyson Brown) podoba się dziewczyna ze szkoły, Kelsey (Shelby Duclos). Za namową kolegi w końcu do niej dzwoni i niespodziewanie para umawia się na pierwszą randkę. Problem tylko w tym, że chłopak nie ma auta ani pieniędzy, żeby odpowiednio się zaprezentować. Na skutek splotu różnych zdarzeń – nieszczególnie fortunnych – wchodzi w posiadanie klasycznego, zrujnowanego chryslera (rocznik '65), co sprawia, że kłopotów tylko przybywa. Dziewczyna czeka, a Mike musi się jeszcze zmierzyć z agresywną żoną byłego właściciela auta, parą specyficznych gliniarzy, osobliwym gangiem samochodowym, a nawet żądną zemsty kociarą… A wszystko w jeden wieczór!

Światowa premiera filmu miała miejsce na festiwalu Sundance.

Magdalena Maksimiuk

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu Spectrum. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Manuel Crosby, Darren Knapp
scenariusz Manuel Crosby, Darren Knapp
zdjęcia Manuel Crosby
montaż Manuel Crosby, Zach Passero
muzyka Manuel Crosby, Kevin Kentera, Noah Lowdermilk
obsada Tyson Brown, Shelby Duclos, Jesse Janzen, Nicole Berry, Samuel Ademola
producent Dara Bazzano, Manuel Crosby, Brandon Kraus, Lk, Christian Milner
produkcja Visit Films, Cinexus Pictures
właściciel praw Visit Films/Monument Releasing
język angielski

Pierwsza randka

Manuel Crosby, Darren Knapp

Twoja ocena 0/5