18 zł lub taniej w pakiecie

Anchorage

reż. Scott Monahan
USA 2021 / 80’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

W swoim reżyserskim debiucie aktor Scott Monahan gra u boku Dakoty Loescha, autora scenariusza, kłócąc się, bijąc, marząc i tworząc własną wersję Czekając na Godota – ze złotymi zębami i kijem bejsbolowym na pierwszym planie. Relaksując się przy poradnikach i od czasu do czasu cytując coś z Biblii, bohaterowie wyruszają w podróż, podczas której kontynuują swoje niekończące się monologi. Zupełnie jak młodsi koledzy Huntera S. Thompsona. 

Jacob ma niebieskie włosy i bagażnik pełen pluszowych misiów z opioidami w środku. Z kolei John czasem powie coś po niemiecku i uwielbia swoją czerwoną wełnianą czapeczkę, uważa też, że na tej planecie jest wielu popapranych ludzi. Ich plan jest ambitny – w Anchorage na Alasce zarobią wreszcie trochę pieniędzy. Jeśli tylko uda im się dojechać tam z Florydy starym samochodem, nie złapie ich podejrzliwa policja i nie wciągną całego przeznaczonego do sprzedaży towaru. A może lepiej byłoby pojechać do Los Angeles? W końcu połowa kraju jest już uzależniona, gwiazdy też. 

Marta Bałaga

Film bierze udział w głosowaniu publiczności w ramach konkursu Spectrum. Zwycięski tytuł otrzyma ofertę zaistnienia na stałe w ofercie platformy Nowe Horyzonty VOD. Pamiętaj, aby oddać głos po obejrzeniu filmu.

Twórcy

reżyseria Scott Monahan
scenariusz Dakota Loesch
zdjęcia Erin Naifeh
montaż Spencer Showalter
muzyka Savannah Wheeler
obsada Scott Monahan, Dakota Loesch, Christopher Corey Smith, Shelli Dolin Loesch
producent Taylor Harrington, Dakota Loesch, Scott Monahan, Gia Rigoli, Ethan Seneker
produkcja The Malt Shop, Charley
właściciel praw Scott Monahan
język angielski

Anchorage

Scott Monahan

Twoja ocena 0/5