12,90 zł lub taniej w pakiecie

Lux Æterna

reż. Gaspar Noé
Francja 2019 / 49’, polskie napisy
uwaga: światła stroboskopowe
polskie napisy zwiastun

Po Climax, Wkraczając w pustkę oraz Love Gaspar Noé, jeden z najbardziej nieprzewidywalnych i zaskakujących reżyserów współczesnego  kina, powraca z kolejnym kontrowersyjnym projektem. Na planie tego szalonego mockumentu spotkały się dwie wielkie gwiazdy francuskiego kina – Charlotte Gainsbourg (Nimfomanka) i Béatrice Dalle (Noc na Ziemi), którym partnerują Abbey Lee (Neon Demon) oraz Karl Glusman (Love). 

Lux Æterna to hipnotyczna, diabelska i pełna czarnego humoru opowieść o kulisach powstawania pewnego filmu reklamowego, którego realizacja wymknęła się spod kontroli. W scenografii przypominającej czeluści piekielne odziane w luksusowe stroje gwiazdy i modelki szykowane są na stos. Napięcie i chaos na planie nieoczekiwanie budzą uśpione żądze. Czy stosy naprawdę zapłoną?

Lux Æterna to muzyka Chopina w wersji elektro, palenie czarownic na stosie, stroboskopowe światło, przedwczesny wytrysk – czyli prawdziwe piekło.

Twórcy

reżyseria Gaspar Noé
scenariusz Gaspar Noé
zdjęcia Benoit Debie
montaż Jerome Pesnel
muzyka Pascal Mayer
obsada Béatrice Dalle, Charlotte Gainsbourg, Abbey Lee, Anatole Devoucoux du Buysson, Clara 3000
producent Anthony Vaccarello, Lucile Hadzilhalilovic Gary Farkas, Olivier Muller, Clément Lepoutre, Gaspar Noé
produkcja Saint Laurent, Vixens, Les Cinema de la Zone
polski dystrybutor Gutek Film
język francuski, angielski

Gaspar Noé

Urodził się w 1963 roku w Argentynie. Od dzieciństwa mieszka w Paryżu. Studiował w École nationale supérieure Louis-Lumière. Już tam zabłysnął etiudami. Dzięki 40-minutowemu Carne zdobył rozgłos. Jego kontynuacją stał się pełnometrażowy film Sam przeciw wszystkim. Twórczość reżysera cechuje skrajny naturalizm. Noé został kilkukrotnie nagrodzony w Cannes, jego prace doceniono też na innych prestiżowych imprezach.

Wybrana filmografia

1991 Carne (short)

1999 Sam przeciw wszystkim / Seul contre tous

2002 Nieodwracalne / Irréversible

2009 Wkraczając w pustkę / Enter the Void

2015 Love

Lux Æterna

Gaspar Noé

Twoja ocena 0/5