9,90 zł

Za późno, by umrzeć młodo

Too Late to Die Young / Tarde para morir joven
reż. Dominga Sotomayor
Chile, Brazylia, Argentyna, Holandia, Katar 2018 / 110’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Chilijska reżyserka, zwyciężczyni Nowych Horyzontów sprzed 6 lat za Od czwartku do niedzieli, scenariusz najnowszego filmu oparła na własnych wspomnieniach z dzieciństwa. Za reżyserię Za późno, by umrzeć młodo, nad którym unosi się magiczna aura letnich zabaw i pierwszych wtajemniczeń, nagrodzono ją na festiwalu w Locarno.

Leniwe dni na chilijskiej Północy. Kilka rodzin próbuje stworzyć tu dla siebie nowy świat po upadku dyktatury Pinocheta. Wśród starszych i młodszych bohaterów uwagę przykuwa nastoletnia Sofía, paląca za dużo papierosów i słuchająca Sinead O’Connor. Podkochuje się w niej rówieśnik Lucas, ale tęskniąca za matką dziewczyna z większym zainteresowaniem spogląda na starszego Ignacio. U podnóża Andów dzieciaki kąpią się w strumykach i szukają wciąż uciekającego psa, a dorośli zaczynają przygotowania do noworocznego przyjęcia. Co przyniesie ono budującym swoją utopię bohaterom? 

Twórcy

reżyseria Dominga Sotomayor
scenariusz Dominga Sotomayor
zdjęcia Inti Briones
montaż Catalina Marín
obsada Demian Hernández, Antar Machado, Magdalena Tótoro, Matías Oviedo, Andrés Aliaga, Antonia Zegers, Alejandro Goic, Mercedes Mujica, Eyal Meyer, Gabriel Cañas, Michael Silva
producent Rodrigo Teixeira, Dominga Sotomayor
produkcja A Cinestación, RT Features, Ruda Cine, Circe Films production, Primate Lab
właściciel praw Stray Dogs
język hiszpański

Za późno, by umrzeć młodo

Dominga Sotomayor

Twoja ocena 0/5