Dzieci dzikiego ogrodu

Genopdagelsen
reż. Phie Ambo / Dania 2019 / 77’
polskie napisy zwiastun
polskie napisy

Dostępność online

brak seansów
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę
Oglądaj tutaj

Film dostępny od 9:00 29-ego września do 23:59 2-ego października.

Co się wydarzy, gdy grupa dzieci opuści szkolne ławki, zostawi smartfony i na kilka tygodni wejdzie do świata natury? Dłuższe spotkanie z przyrodą może przynieść niezwykłe edukacyjne korzyści.

Na opuszczonym, przejętym przez przyrodę placu budowy w Kopenhadze, grupa 47 uczniów bierze udział w niecodziennej lekcji. Dzieci w wieku 11-15 lat, pod okiem nauczyciela, otrzymują narzędzia i wiedzę do budowy prowizorycznego osiedla, a więc i mikrospołeczności, w której będą spędzać czas przez 10 tygodni. Smartfony zamieniają na młotki, sznurki i piły, budują szałasy i opracowują zasady życia w zgodzie z sobą nawzajem i naturą. Czym zakończy się ten eksperyment?

Dokumentalnej narracji towarzyszy głos Matki Natury, która wita się z nami: Mam coś, czego chciałabym cię nauczyć. Coś, co zostało utracone przez pokolenia, ale co musisz odkryć na nowo. Młodzi bohaterowie doświadczają więc na własnej skórze wiatru, deszczu i słońca, odkrywają poprzez zmysły i na własnych zasadach powiązania ze światem przyrody.

Filmowi towarzysza rozmowa Czego natura może nauczyć dzieci?, z udziałem Anety Chmielińskiej (pedagożki leśnej, twórczyni podcastu Dzikoprzyrody) i Anny Jodełki (instruktorki leśnej, pedagożki, nauczycielki, absolwentki ochrony środowisk), prowadzona przez Paulinę Filipowicz, redaktorką naczelną Ładne Bebe.

Rozmowa dostępna od 20:00 30-ego września do 23:59 2-ego października.

Dzieci dzikiego ogrodu

Phie Ambo

Twoja ocena 0/3