9+

Mamo, leje deszcz - zestaw filmów krótkich

Maman pleut des cordes
reż. Hugo de Faucompret, Sofiya Gorokh, Guillaume Lorin / Francja, Szwajcaria, Czechy 2020 / 62’
polski lektor zwiastun
polski lektor

Dostępność online

Sprzedaż dostępów rozpocznie się 12 lis o godz. 12:00
7 paź, 12:00 – 24 paź
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Czasem z sytuacji, których wcale nie chcemy doświadczać, rodzą się wielkie przygody. Udajcie się razem z Vanille w niezwykły świat lasów tropikalnych, potowarzyszcie Jane w szalonym pobycie u babci, pomóżcie Klementynie okiełznać jej własną wyobraźnię.

Zgadzacie się ze stwierdzeniem, że w domu jest bezpiecznie, ale bywa nudno? Czasem w czterech ścianach trudno jest przeżyć naprawdę ekscytującą przygodę. A przygody potrafią nas wiele nauczyć! Vanille, Jane i Clementine, gdy nie mają obok siebie rodziców, okazują się niezwykle silne i potrafią stanąć twarzą w twarz z najbardziej ponurymi strachami. Niech ich odwaga Was zainspiruje, a przekonacie się, że każda sytuacja może mieć szczęśliwe zakończenie.

Filmy w zestawie

Mamo, leje deszcz, Maman pleut des cordes, reż. Hugo de Faucompret, Francja 2021

Jane nie może doczekać się nadchodzącego Bożego Narodzenia. Wprawdzie tata raczej nie przyjedzie, ale towarzystwo mamy jej wystarczy. Niespodziewanie dziewczynka zostaje zmuszona do spędzenia świąt u babci, bo mama musi gdzieś wyjechać. Początkowa złość powoli przeradza się jednak w zaciekawienie. Na miejscu Jane poznaje nowych, zupełnie niezwykłych przyjaciół. Kiedy święta przeobrażają się w nie lada przygodę, dziewczynka dowiaduje się, że jej mama wcale nie pojechała na wakacje i potrzebuje jej pomocy.

Mamo, leje deszcz to niezwykła animacja o sile, jaką mają w sobie dzieci, i o tym, że dorośli też czasami potrzebują wsparcia.

Klementyna, reż. Sofiya Gorokh, Czechy 2019

W pewną jesienną noc przy leśnym ognisku grupa dzieci opowiada sobie straszne historie. Mała Klementyna – obrażona na kolegę, który uznał, że łatwo ją przestraszyć – postanowiła sama wrócić do obozu. Po drodze będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze swoim lękiem…

Klementyna to historia z prawdziwym dreszczykiem, która opowiada o umiejętności panowania nad swoją własną wyobraźnią.

Vanille, reż. Guillaume Lorin, Francja / Szwajcaria 2020

Masz mnie natychmiast stąd zabrać! – krzyczy Vanille do taty po pierwszym dniu pobytu na karaibskiej wyspie Gwadelupie. Vanille to młoda paryżanka, która przyleciała na wakacje do ciotki wbrew swojej woli. Gwadelupa ani trochę nie przypomina Paryża. Wszystko jest tutaj dziwne – krajobrazy, jedzenie, a najbardziej osobliwi są ludzie, którzy wierzą w jakieś tajemnicze istoty… Jedno zdarzenie sprawia, że Vanille zupełnie zmienia swoje nastawienie. Od tej pory nie pragnie niczego innego, jak tylko powstrzymać stwora, który kradnie tutejszym kobietom włosy.

Vanille to barwna, pełna przygód historia, której przyświeca motto: Kiedy nie wiesz, dokąd idziesz, pamiętaj, skąd pochodzisz. Niezwykła jest również jej strona wizualna, na którą składa się niespotykane połączenie narysowanych bohaterów i sfilmowanego tła.

Czy wiesz, że…

ta animacja została zrobiona tak, żeby każdy mógł jak najlepiej doświadczyć atmosfery lasów tropikalnych: zmieniającego się światła, niemal namacalnej wilgoci czy wiatru, który sprawia, że liście się delikatnie poruszają.

Mamo, leje deszcz - zestaw filmów krótkich

Hugo de Faucompret, Sofiya Gorokh, Guillaume Lorin

Twoja ocena 0/3