4+

Toru Superlis - zestaw filmów krótkich cz. 2

reż. Piotr Szczepanowicz / Polska 2020 / 38’
polski dubbing zwiastun
polski dubbing

Dostępność online

Sprzedaż dostępów rozpocznie się 12 lis o godz. 12:00
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Kontynuacja przygód Toru - wnuka Superlisicy - opiekunki lasu. Lisek pragnie pójść w ślady babci, ale okazuje się, że nawet superbohaterowie nie zawsze wygrywają. Toru jednak się nie poddaje! Przywdziewa opaskę superbohatera i bierze przyjaciół za ręce, bo dobrze wie, że razem wszystko staje się łatwiejsze.

W kolejnych przygodach Toru wraz z przyjaciółmi chcą rozweselić Łowcę Snów i oddać mu jedno ze swoich marzeń sennych. Drużyna do zadań specjalnych próbuje też złapać Niewidzialną Psotnicę, która uporczywie psuje wszystkim dzieciom zabawę. Toru wymyśla także sprytny sposób na to, jak można zwabić w pułapkę nieznośnego Gnoma, który kradnie w jego sąsiedztwie zapasy jedzenia. Następnym okolicznym straszydłem okaże się Mumia, która jednym spojrzeniem może wyssać z kogoś całą jego energię. Taru ma ręce pełne roboty!

Filmy w zestawie

Kolekcjoner

Kura Zoja odkopała skarb, który ukryła podczas zabawy w piratów. Ciiiiii… Nie można o tym głośno mówić, bo niechcący można zwabić króla zbieraczy – Kolekcjonera. Jeżeli coś jest cenne dla Ciebie, Kolekcjoner może Ci to skraść. Zoja jest przekonana, że jej skarbu nikt nie zabierze, ale jeż Fenio uważa inaczej. Próbuje hipnozą przekonać ją, żeby oddała zdobycz.

Łowca snów

Kurze Zoi przyśnił się bardzo „puchaty” sen. Tak bardzo nie chciałaby go zapomnieć! Postanowiła go narysować, a potem rysunek chronić przed zniszczeniem tak, żeby nie kusić Łowcy snów. Łowca snów to taki biedny potwór, któremu się nic nie śni. Pomyślcie, jak bardzo byłoby Wam smutno bez Waszych pięknych snów! Zoja, a także jeż Fenio, dzik Bunio i Toru Superlis postanawiają rozweselić stwora i oddać mu jeden ze swoich snów…

Drzewiec

Kura Zoja postanowiła pobić rekord Superlisicy, która posadziła kiedyś tysiąc drzew. Tylko dlaczego po 5 sekundach od zasadzenia nic jeszcze nie wyrosło? Trzeba zapytać o to najlepszego specjalistę od drzew – Drzewca. Tylko najpierw warto byłoby go znaleźć. Ale jak? Zoja i dzik Bunio wzywają Toru Superlisa, który akurat ma przy sobie kolekcjonerski dodatek do komiksu o Superlisicy poświęcony Drzewcowi…

Niewidzialna Psotnica

Dlaczego jeż Fenio, pomimo usilnych prób, nie może trafić piłką do bramki? To na pewno sprawka Niewidzialnej Psotnicy, która tylko czyha na to, by popsuć dzieciom zabawę. Dzik Bunio i Fenio wzywają na pomoc Toru Superlisa. Przyjaciele są zgodni – trzeba złapać Psotnicę! 

Gnom

Dzik Bunio i kura Zoja trafiają na ślad po podkopie Gnoma, który żyje pod ziemią, nigdy się nie myje i żywi się skradzionymi zapasami. O nie! Bunio nie może sobie na to pozwolić! Jego zapasy nie mogą być zagrożone. Jest tylko jedna osoba, która może to rozwiązać. Toru Superlis z pomocą rodziców wymyśla sprytny sposób na to, jak zwabić Gnoma w pułapkę.

Mumia

Czy zawsze warto robić wszystko samemu? A może czasem jednak lepiej poprosić kogoś o pomoc? Nie wszyscy potrafią zwrócić się z prośbą do drugiej osoby, ale warto się tego uczyć. Przekonają się o tym kura Zoja, która nawet po złamaniu skrzydła chce robić wszystko sama, a także Toru Superlis próbujący na własną rękę dopaść Mumię – straszydło, które jednym spojrzeniem może wyssać z kogoś całą jego energię.

Toru Superlis - zestaw filmów krótkich cz. 2

Piotr Szczepanowicz

Twoja ocena 0/3