4+

Toru Superlis - zestaw filmów krótkich cz. 1

reż. Piotr Szczepanowicz / Polska 2020 / 37’
polski dubbing zwiastun
polski dubbing

Dostępność online

Sprzedaż dostępów rozpocznie się 12 lis o godz. 12:00
7 paź, 12:00 – 24 paź
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Toru jest wnukiem Superlisicy – opiekunki lasu, która uratowała z opresji niejedno stworzenie i unieszkodliwiła wiele leśnych potworów. Babcia jest także pierwowzorem komiksowej bohaterki uwielbianej przez Toru i jego przyjaciół – Dzika Bunia, Kurę Zoję i Jeża Fenia. Lisek pragnie pójść w ślady babci. Kiedy tylko pojawia się problem, przyjaciele dają znać, że przyszedł czas, aby Toru przywdział opaskę superbohatera.

Toru, poza tym, że stara się być odważny i rozwiązać każdy problem, udowadnia również, że superbohaterowie nie są nieustraszeni. Mają swoje obawy, bywają smutni, zdarza im się odkładać coś na później, a czasem mają trudności z akceptacją tego, kim są. Nie warto się tego wstydzić! Kiedy coś idzie nie po Twojej myśli, weź za rękę przyjaciela, a wtedy na pewno wskoczy na Ciebie mnóstwo wesołków – chochlików, dzięki którym serce robi się lekkie, oczy błyszczące, a na twarzy pojawia się uśmiech od ucha do ucha.

Filmy w zestawie

Kraken

Samolot kury Zoi wylądował na wyspie. Ktoś musi po niego popłynąć. Padło na dzika Bunia. Ale co jeśli w tej wodzie mieszka potwór Kraken o zimnych jak lód mackach? Jest tylko jeden przyjaciel, który może sobie z nim poradzić. Toru Superlis próbuje wszelkich sposobów, by pozbyć się Krakena.Ostatecznie dowiaduje się, że problem leży zupełnie gdzie indziej…

Zawierucha

Jest wietrzny dzień. Kura Zoja postanawia wykorzystać pogodę i pożycza od jeża Fenia latawiec. Wkrótce na polanie, zamiast Zoi i latawca, Fenio znajduje list. Wygląda na to, że Zoja została porwana, a sprawcą jest groźna Zawierucha. Toru Superlis próbuje wydrzeć Zoję ze szponów Zawieruchy. W tym czasie musi pilnować, żeby nie porwała również malutkiego Fenia, który jest tak lekki, że co chwilę odlatuje…

Głodomór

Co wydaje takie dziwne dźwięki w lesie? Czy to możliwe, żeby brzuszek dzika Bunia nakarmiony dużą ilością chipsów zrobił się aż tak hałaśliwy? A może to raczej Głodomór – stwór o gębie ciemnej jak jaskinia, języku lepkim jak błoto i zębach czarnych jak smoła? Tę zagadkę może rozwiązać tylko Toru Superlis!

Wielkolud

Dzik Bunio wzywa na pomoc Toru Superlisa. Podejrzewa, że w lesie zamieszkał Wielkolud. Krzyki dobiegają z kierunku, w którym udał się jeż Fenio. Potwór na pewno już go złapał! Może go nie zje, ale na pewno zrobi z Fenia swojego niewolnika i ten będzie musiał zbierać dla niego jabłka. Przyjaciele nie mogą na to pozwolić!

Smutaski i Wesołki

Dzik Bunio wyjechał na wakacje. Od tamtej pory na jeżu Feniu siedzi cała gromada Smutasków – chochlików, przez które serce robi się ciężkie, oczy mokre, a usta wykrzywiają się w podkówkę. Wygląda na to, że Smutaski przeskoczyły też na kurę Zoję, a nawet Superlisa Toru. Jest tylko jeden sposób na pozbycie się Smutasków! Trzeba znaleźć Wesołki! Ale co zrobić, kiedy są tak małe, że nawet nie wiadomo, gdzie ich szukać?

Pasibrzuch

Kura Zoja marzyła o tym, żeby dzisiaj poleniuchować. Jej ulubione miejsce jest tak zanieczyszczone, że nie ma mowy o odpoczynku. Czy to na pewno przez burzę? Może lepiej wezwać Toru Superlisa, żeby sprawdził, czy to nie sprawka Pasibrzucha i przy okazji… trochę posprzątał.

Toru Superlis - zestaw filmów krótkich cz. 1

Piotr Szczepanowicz

Twoja ocena 0/3