9+
Kup dostęp za 9,90 zł lub
karnet na wszystkie pokazy

Szczęściara

H is for Happiness
reż. John Sheedy / Australia 2019 / 98’
polski dubbing zwiastun
polski dubbing

Dostępność online

7 paź, 12:00 – 24 paź
Cena dostępu: 9 zł
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Candice to niepoprawna optymistka, która pragnie naprawiać świat wokół siebie. Choć rówieśnicy patrzą na nią z dystansem, a rodzina nie zawsze podziela jej entuzjazm, rudowłosa dziewczyna wierzy, że szczęścia wystarczy dla każdego.

Gdy życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę – to zdanie  doskonale pasuje do nastoletniej Candice. Nawet dokuczający  rówieśnicy oraz zmartwiona rodzina to dla niej błahostka. Wielki optymizm dziewczynki sprawia, że wśród kolegów  i koleżanek uchodzi za dziwaczkę. Mimo to rudowłosa bohaterka śmiało idzie przez życie i chce pomagać innym. Wszyscy zdają się potrzebować jej pomocy: nauczycielka z rozbieganym okiem, nowy kolega „z innego wymiaru”, a przede wszystkim mama i tata, którzy przechodzą trudne chwile. Zdeterminowana Candice chce udowodnić, że rodzina zawsze powinna trzymać się razem, nawet w obliczu szarej codzienności.

Czy wiesz, że…

film zdobył nagrodę Kwiatu Paproci w konkursie głównym 7. MFF Kino Dzieci oraz specjalne wyróżnienie jury sekcji  Generation Kplus podczas 70. MFF w Berlinie?

Szczęściara

John Sheedy

Twoja ocena 0/3