12+
Kup dostęp za 15 zł lub
karnet na wszystkie pokazy

Buladó

reż. Eché Janga / Curaçao, Holandia 2020 / 87’
lektor i angielskie napisy zwiastun
lektor i angielskie napisy

Dostępność online

7 paź, 12:00 – 24 paź
Cena dostępu: 15 zł
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

11-letnia Kenza to silna dziewczyna o duszy wojowniczki. Kenza dorasta na karaibskiej wyspie Curaçao z ojcem Ouirą i dziadkiem Weljo. Poznajemy ją w momencie, kiedy stara się zrozumieć i odkryć to, co dla niej ważne. Kenza będzie musiała zdecydować, czy chce podążyć śladami racjonalnego taty czy woli zwrócić się ku swoim korzeniom i duchowości.

Tato Kenzy to twardo stąpający po ziemi policjant, który jednocześnie ze zrozumieniem podchodzi do coraz bardziej buntującej się córki. Z kolei zafascynowany światem duchowym dziadek wierzy w to, że duchy zmarłych – w tym również mamy Kenzy – są obecne w naszym świecie, trzeba im tylko dać możliwość ekspresji. Dziewczynka, tkwiąc między dwoma zupełnie różnymi podejściami do życia, próbuje ożywić pamięć o swojej mamie. Tato Kenzy twierdzi, że nie można tęsknić za czymś, czego się nigdy nie miało. Czy faktycznie tak jest?

Buladó to czerpiąca pełnymi garściami z realizmu magicznego, zachwycająca zdjęciami opowieść o poszukiwaniu swojego głosu pomiędzy zawiłymi rodzinnymi korzeniami.

Buladó

Eché Janga

Twoja ocena 0/3