11+
Kup dostęp za 15 zł lub
karnet na wszystkie pokazy

Krótkie wakacje

Jong chak yeok
reż. Kwon Min-pyo, Seo Han-sol / Korea Południowa 2020 / 79’
lektor i angielskie napisy zwiastun
lektor i angielskie napisy

Dostępność online

7 paź, 12:00 – 24 paź
Cena dostępu: 15 zł
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Grupa 13-latek, analogowe aparaty fotograficzne i zadanie: sfotografować koniec świata. Nastoletnie bohaterki w poszukiwaniu idealnego ujęcia decydują się na samodzielną wycieczkę po obrzeżach koreańskiej stolicy. Jak potoczy się ta spontaniczna podróż?

Cztery należące do klubu fotograficznego dziewczyny dostają wakacyjną pracę domową. Początkowo sceptycznie podchodzą do tematu „końca świata”. Ich wyobraźnia zaczyna pracować, kiedy jedna z nich wpada na pomysł, żeby udać się na ostatnią stację jednej z seulskich linii metra. Gdy nie znajdują tam tego, czego oczekiwały, postanawiają pojechać dalej i dalej, i dalej… Tańczenie w deszczu, tematy, które je poruszają, czy pozowanie na wiejskiej drodze są tak zajmujące, że cel podróży zaczyna się stawać coraz mniej istotny. Chyba tak smakuje prawdziwa wolność… Czy po tym dniu dalej będą patrzeć na siebie w taki sam sposób? Co, poza zdjęciami, zostanie z tej wycieczki?

Czy wiesz, że:

Krótkie wakacje powstawały bez rozpisanych dialogów. Bohaterki wymyślały je podczas kręcenia scen, dzięki czemu film jest tak wiarygodny.

Krótkie wakacje

Kwon Min-pyo, Seo Han-sol

Twoja ocena 0/3