7+
Kup dostęp za 15 zł lub
karnet na wszystkie pokazy

Serce Mezquite

Corazón de Mezquite
reż. Ana Laura Calderón / Meksyk 2019 / 74’
lektor i angielskie napisy zwiastun
lektor i angielskie napisy

Dostępność online

7 paź, 12:00 – 24 paź
Cena dostępu: 15 zł
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

Dziewczyny nie mogą grać na harfie! Lucia słyszy to zdanie prawie codziennie, ale nie potrafi zrozumieć, dlaczego tak jest. Z uporem szuka sposobu na przekonanie swoich bliskich, że tradycyjnych zasad – nawet kiedy są bardzo ważne – nie zawsze trzeba ściśle przestrzegać.

Lucia mieszka z surowym tatą i dziadkami. Dziewczynka wraz z rodziną należy do ludu Yoreme, rdzennych mieszkańców Meksyku, których kultura powoli zanika. Nic dziwnego, że rodzina Lucii stara się żyć według tradycyjnych zasad. Jedna z nich mówi o tym, że gra na harfie to zajęcie wyłącznie dla mężczyzn. Muzycy w społeczności Yoreme są bardzo ważni, bo uważani są za strażników tradycji. Ale co zrobić, kiedy pasja jest silniejsza od niezrozumiałych zasad? Widząc, ile to znaczy dla Lucii, dziadek – w tajemnicy przed ojcem – uczy dziewczynkę grać. A ona, zdeterminowana, ćwiczy – zawsze, wszędzie, nawet bez harfy! – i czeka na moment, w którym będzie mogła po raz pierwszy zagrać koncert.

Serce Mezquite to pełna czułości historia poszukiwania własnego miejsca w społeczności i walki o swoje marzenia w świecie, w którym od dawna wszystko jest ustalone.

Serce Mezquite

Ana Laura Calderón

Twoja ocena 0/3