10+
Kup dostęp za 15 zł lub
karnet na wszystkie pokazy

Belle

竜とそばかすの姫
reż. Mamoru Hosoda / Japonia 2021 / 120’
polski lektor i napisy zwiastun
polski lektor i napisy

Dostępność online

7 paź, 12:00 – 24 paź
Cena dostępu: 15 zł
Masz karnet / akredytację. Przejdź do systemu rezerwacji

Metka

0 osób wybiera się na ten film. A Ty?
zapisana usuń metkę

W Belle, najnowszym anime nominowanego do Oscara za Mirai Mamoru Hosody, klasyczna opowieść o Pięknej i Bestii spotyka się z wirtualnym światem awatarów. To musical o szukaniu swojego prawdziwego głosu i sile, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy.

Suzu porzuciła ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień z dzieciństwa. Jej smutki znajdują ujście w wirtualnej rzeczywistości U. Tam Suzu odkrywa, że może być kim tylko zapragnie i pod pseudonimem Belle zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za muzyczną gwiazdę. Kiedy jeden z jej koncertów zostaje zakłócony przez budzącą postrach Bestię, Belle chce za wszelką cenę odkryć prawdziwą tożsamość tej tajemniczej istoty. Zaczyna się ich wspólna, pełna przygód i wyzwań podróż w dwóch równoległych światach. Czy bohaterowie odważą się ujawnić swoje prawdziwe „ja”?

Czy wiesz, że…

film otrzymał 14-minutową owację po swojej swiatowej premierze na festiwalu w Cannes? Oklaski dla Belle okazały się siódmym wynikiem w historii tego wielkiego wydarzenia.

Belle

Mamoru Hosoda

Twoja ocena 0/3