9,90 zł

Cichy sen

A Quiet Dream / Chun-mong
reż. Zhang Lu
Korea Południowa 2016 / 101’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Zhang Lu to ekspert od portretowania złożonych historii Koreańczyków, rzuconych przez los z dala od ich ojczystego kraju. W Cichym śnie przygląda się sytuacji Ye-ri – Koreanki, która większość swojego życia spędziła w Chinach. Po śmierci matki wraca jednak do Seulu, gdzie będzie musiała zajmować się niepełnosprawnym ojcem i przejąć rodzinny bar. Choć początek tej historii nie brzmi najweselej, Zhang Lu ponownie udowadnia, że nawet z najbardziej skomplikowanych sytuacji potrafi wydobyć sporą dawkę nieoczywistego humoru.

Niedługo po powrocie Ye-ri, trzech przyjaciół dziewczyny zaczyna starać się o jej względy. Wybór jest jednak bardzo trudny, ponieważ – jak ujęła to sama Ye-ri – „marzy jej się ktoś zdrowy na ciele i umyśle”, a żaden z potencjalnych kandydatów, cóż, nie spełnia tych wymagań. Czy mimo wad któremuś z nich uda się jednak zdobyć serce bohaterki?

W adoratorów Ye-ri wciela się trzech koreańskich reżyserów, a grane przez nich (w pięknie przerysowany sposób) postacie kojarzą się z bohaterami ich debiutanckich filmów. Zhang Lu subtelnie dawkuje elementy dramatyczne i te wywołujące uśmiech, a przede wszystkim okazuje wiele czułości swoim bohaterom.

Twórcy

reżyseria Zhang Lu
scenariusz Zhang Lu
zdjęcia Cho Young-jik
montaż Lee Hak-min
obsada Han Ye-ri, Yang Ik-june, Park Jung-bum, Yoon Jong-bin, Lee Joon-dong
producent Leila Jo
produkcja Lu Film
polski dystrybutor M-Line
język koreański
barwa cz.-b.

Cichy sen

Zhang Lu

Twoja ocena 0/5