12,90 zł

Jimmy Carter, rockandrollowy prezydent

Jimmy Carter: Rock & Roll President
reż. Mary Wharton
USA 2020 / 96’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Barwny portret jednego z najbardziej intrygujących – i najmniej obciachowych – prezydentów USA, popieranego podczas kampanii prezydenckiej m.in. przez: The Allman Brothers Band, Boba Dylana, Williego Nelsona i Johnny’ego Casha. W jaki sposób Jimmy Carter zdobył serca ówczesnych sław?

Gdy Carter startował w kampanii prezydenckiej w 1976 roku, niewielu dawało mu szansę na zwycięstwo: nazwisko byłego gubernatora stanu Georgia nie mówiło bowiem nic większości Amerykanów. I choć o jego ostatecznym zwycięstwie zdecydowało wiele czynników, muzyka miała okazać się jednym z najbardziej istotnych. Znaczącą część kampanii Cartera wspierali bowiem najpopularniejsi artyści tamtych czasów. Z wieloma z nich Carter się zaprzyjaźnił i utrzymywał towarzyskie relacje przez wiele kolejnych lat. Nie była to jedynie poza na potrzeby wyborów: muzyka w życiu Cartera zawsze odgrywała znaczącą rolę i pozwalała mu nawiązywać bliskie kontakty z ludźmi.

Dokument Mary Wharton przy okazji daje odpowiedzi na kilka nurtujących pytań. W jaki sposób kandydat na prezydenta zdobył serca niezależnych muzyków? Jak rock’n’roll splata się z polityką, nie tracąc jednocześnie wiarygodności? I z kim Willie Nelson palił jointy w Białym Domu?

Twórcy

reżyseria Mary Wharton
scenariusz Bill Flanagan
zdjęcia James Fideler
montaż Mari Keiko Gonzalez
muzyka Bradley Smith, Bill Wharton
producent Chris Farrell, Dave Kirkpatrick
produkcja Sim
właściciel praw Submarine Entertainment
język angielski

Jimmy Carter, rockandrollowy prezydent

Mary Wharton

Twoja ocena 0/5