9,90 zł

Jonathan

reż. Piotr J. Lewandowski
Niemcy 2016 / 99’, polskie napisy
polskie napisy

Pełnometrażowy debiut Piotra J. Lewandowskiego, prezentowany na 66. Festiwalu Filmowym w Berlinie, to historia młodego mężczyzny, który w obliczu choroby ojca konfrontuje się z przeszłością swojej rodziny, zostając zmuszony do przewartościowania swoich marzeń i spojrzenia na świat.

23-letni Jonathan od dawna opiekuje się chorym ojcem i prowadzi rodzinne gospodarstwo, w pełni poświęcając się swoim obowiązkom, pomimo napiętych relacji między domownikami. Jonathan przypuszcza, że wycofanie ojca i ciężka atmosfera w domu mają związek z jego matką, która zmarła, kiedy był jeszcze dzieckiem, jednak na próżno próbuje się o niej czegoś dowiedzieć. Kiedy stan skłóconego z rodziną ojca się pogarsza, niespodziewanie w domu pojawia się jego przyjaciel z młodości, który chce się nim zaopiekować. Jonathan nie chce się na to zgodzić, ale z czasem wyczuwa, że może on być kluczem do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy.

Mimo dramatyzmu jakim naznaczony jest film, nie brakuje w nim jednak humoru. Podobnie jak w prawdziwym życiu tragizm i komizm wzajemnie się przeplatają, w żadnym razie się nie wykluczając - mówi reżyser.

Twórcy

reżyseria Piotr J. Lewandowski
scenariusz Piotr J. Lewandowski, Agnieszka Piwowarska
zdjęcia Jeremy Rouse
montaż Dan Olteanu
muzyka Lenny Mockridge
obsada Jannis Niewöhner, André Hennicke, Julia Koschitz, Thomas Sarbacher
producent Piotr J. Lewandowski
produkcja Kordes & Kordes Film GmbH
polski dystrybutor Tongariro
język niemiecki

Jonathan

Piotr J. Lewandowski

Twoja ocena 0/5